25. 5. 2024
Empty Blue Vehicle Seat 1746192

Veřejná doprava pomůže náběhu výroby v kvasinské automobilce

Nejvýznamnější průmyslový podnik v Královéhradeckém kraji – automobilka v Kvasinách – obnovuje v pondělí 27. 4. výrobu po odstávce vynucené epidemií koronaviru. Náběhu výroby v průmyslové zóně na Rychnovsku se přizpůsobuje i veřejná doprava. Královéhradecký kraj obnovuje speciální linky, které svážejí zaměstnance z Rychnovska, Náchodska i Trutnovska.

„Přistupujeme k postupnému rozvolňování opatření ve veřejné dopravě a přizpůsobujeme nabídku spojů aktuálním potřebám. Díky tomu bude například opět zajištěna doprava do průmyslové zóny v okolí automobilky v Kvasinách z různých částí rychnovského okresu, ale také třeba z Náchoda, Nového Města nad Metují, České Skalice nebo Jaroměře. Obavy z cestování hromadnou dopravou rozhodně nejsou na místě, protože řidiči všechny autobusy pravidelně dezinfikují a používají ochranné prostředky,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství a dodává, že v těchto dnech Královéhradecký kraj distribuuje 400 kusů ochranných štítů mezi dopravce.

Provoz obnovují spoje linek IREDO 261 v trase Dvůr Králové nad Labem – Jaroměř – Opočno – Kvasiny – Rychnov nad Kněžnou a IREDO 349 v trase Červený Kostelec – Česká Skalice – Nové Město nad Metují – Kvasiny – Rychnov nad Kněžnou. Tyto linky budou zatím v provozu v pracovní dny, na šestou, čtrnáctou a dvaadvacátou hodinu do Rychnova nad Kněžnou a zase zpět.

Cestující mají možnost si aktuální spojení vyhledat na internetovém vyhledávači www.idos.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Cover Snadne Je Zit Previous post Mig 21 vydávají své první album Snadné je žít na raritním sběratelském vinylu a přesouvají termíny koncertů z Hyjé! Tour
Biřička Next post Technologii, která umí ze vzduchu zachytit koronavirus, využívá hradecký Domov U Biřičky