Pouhý den po neabsolvování tiskové konference se VENUS WILLIAMSOVÁ (37) znovu dostala do konfliktu s domácími žurnalisty. Legendární Američanka tentokrát po skalpu Kontaové sice na tiskovku dorazila, ale svým znuděným výrazem a stručnými odpověďmi dávala novinářům důrazně najevo, co si o nich myslí. To nakonec jedna z místních žurnalistek nevydržela. „Často nechodíte na tiskové konference a příliš s námi nespolupracujete. Je to protože si ráda děláte věci jednodušší, nebo tu prostě není pořádná zábava? Co se s vámi děje?“ tázala se překvapené Williamsové.

Sestry Williamsovy pojaly letošní ročník Miami Open po svém. Ačkoliv patří mezi největší hvězdy a jsou miláčky místního publika, jejich přístup k médiím je zarážející. Obě sestry nechodí na tiskové konference a s novináři se snaží komunikovat prostřednictvím stručných tiskových prohlášení.

Nálada v tiskovém středisku se tak už od neděle dala krájet a v pondělí se konflikt opět prohloubil. Venus totiž novináře svými odpověďmi příliš neuspokojila a nedokázala výstižně reagovat na zmíněnou otázku domácí žurnalistky. „Po každém zápase se musím dostat na regeneraci. To, že zápas skončil neznamená, že mám hotovo. Všichni víte, že mi nejvíce záleží na tenisu. Nemám co bych k tomu řekla,“ odpověděla zkušená Američanka. Jenže to nebyl konec. „Takže si myslíte, že se vás ptáme příliš mnoho?“ zaútočila znovu novinářka. „Takhle to nemyslím. Během mé kariéry jsem udělala mnoho rozhovorů, ale tenis byl vždycky na prvním místě. To je všechno na čem mi záleží,“ bránila se Venus.

Konec bouřlivé diskuze pak přišel až po závěrečné otázce a další rozpačité odpovědi. „Upřímně řečeno je to všechno o tom, že se tady snažím být milá. Vždycky přemýšlím a snažím se být milá,“ vysvětlovala někdejší světové jednička svůj přístup k tiskovým konferencím.

Strohé odpovědi a rozpačité výmluvy však domácí žurnalisty příliš nepotěšily a zdá se, že jejich vztah s legendárním sesterským duem bude nadále rezervovaný.

zdroj: https://www.tennis-arena.cz/venus-williamsova-se-na-tiskove-konferenci-dostala-do-krizku-s-novinari-19781cz/