Pardubice – Obyvatelé všech věkových kategorií v Lázních Bohdaneč mohou používat multifunkční venkovní fitness hřiště. Místo pro dětské hry i cvičení dospělých či rehabilitaci je umístěno v lokalitě Na Lužci. Oranžové hřiště podpořila Nadace ČEZ částkou 200 000 Kč.

„Snažíme se podporovat rozvoj volnočasových aktivit místních obyvatel i návštěvníků Lázní Bohdaneč. Jednou z priorit je zajištění nabídky kvalitně vybavených hřišť a sportovišť. Jsme moc rádi, že jsme díky nadaci ČEZ mohli vybudovat venkovní fitness, které nám tu chybělo,“ pochvaluje si starosta města Josef Štěpanovský.

Venkovní fitness je ve městě první vlaštovkou. Zde se setkávají děti, dospělí i senioři a slouží i návštěvníkům místních lázní, kde se léčí právě pohybový aparát. Sportovní a rehabilitační prvky jsou umístěny v lokalitě Lužec vedle víceúčelového hřiště. Občané tak mohou využít svůj volný čas sportem a rehabilitací. Sportoviště přiléhají k místní základní škole a mohou ho tak využívat i děti v rámci tělesné výchovy nebo ve volném čase.

1

Hřiště tvoří zpevněná asfaltová plocha pro míčové sporty, součástí je oplocené hřiště na plážový volejbal a dále dětské hřiště. Jsou zde i workoutové stroje.

Díky Nadaci ČEZ , která projekt podpořila částkou 200 000 korun, je areál rozšířen i o 6 fitness strojů. Fitness zařízení umožní posílení horních i dolních končetin, svalstva hrudníku, zad, břicha a hýždí. Zlepší koordinaci a rovnováhu těla a ohebnost kloubů, posiluje kardiovaskulárního systému a funkci plic. Dopadovou plochu strojů tvoří bezpečnostní protiskluzová plocha odolná proměnlivým klimatickým podmínkám. Areál se stal vhodným místem pro cvičení i rehabilitaci.

4

Provoz venkovního fitness bude zajištěn společností Služby města Lázně Bohdaneč a návštěva je zdarma.