19. 5. 2024
Vchk 1

Velká cena Hradce Králové slibuje hvězdnou účast

Pozvání na cyklistický závod Velká cena Hradce Králové, který se uskuteční 6. září 2020, v letošním roce přijali profesionální týmy z celé České republiky. Na startu nebude chybět hradecká stáj Elkov Author s pětinásobným vítězem Velké ceny Aloisem Kaňkovským ani závodníci ze Sparty Praha, Favoritu Brno, Dukly Praha, CK Příbram nebo Pirelli Trek Cyklo Žitný. Na start se postaví i mladá domácí stáj Rafkarna IDEA Cycling.

Celý program zpestří ultramaratonec a dvojnásobný finišer závodu napříč Amerikou (RAAM), nejdelší a nejtěžší silniční ultramaraton na světě, Svaťa Božák. Extrémní cyklista z Rožnova pod Radhoštěm ovšem nepřijede do Hradce Králové pouze závodit. V den závodu nemá v plánu jet autem, ale z Beskyd pojede na svém silničním kole.

„Pokud jsem si to dobře spočítal, tak v den závodu ujedu okolo 450 km na cestě z Rožnova do Hradce a zpět. Samotný závod má 46 kilometrů, což pro mě bude takové menší rozjetí před cestou domů. Předpokládám, že strávím na kole asi 16 hodin,“ uvedl ultramaratonec. Na start se postaví v 16.00 hodin, kdy startují cyklisté v kategorii HOBBY.


O závodu

Tradiční silniční závod v centru města Hradce Králové se bude konat 6. září 2020 od 15.00 hodin na Masarykově náměstí. V rámci hlavního závodu kategorie muži ELITE se představí nejlepší české týmy v čele s domácím týmem Rafkarna IDEA Cycling. Závod je v letošním roce vypsán pro kategorie muži hobby, ženy hobby, juniory a juniorky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 1 Previous post Mountfield HK dnes čeká druhé čtvrtfinále proti Třinci, v prvním duelu podlehl vysoko 1:7
The Czech Crown 3980871 1280 Next post Regionální rozvoj hodlá kraj v příštím roce podpořit téměř 35 miliony korun