2. 12. 2023
13925876 1765846100325349 5354608551668992443 O

Vedení kraje chce znát důvody zpoždění výstavby dálnice D11

Ministr dopravy Vladimír Kremlík 20. listopadu během kontrolního dne oznámil veřejnosti nový termín úplného dokončení dálnice D11, a to rok 2028. Dosud však ministerstvo uvádělo dřívější termíny. Důvody zdržení jsou podle vyjádření ministra dopravy administrativního rázu. Vedení kraj v reakci na to požádá ministra o schůzku.

Jsme znepokojeni tím, že se takto zásadní informace dozvídáme z médií a neinformuje nás o nich sám pan ministr. Navíc ve chvíli, kdy je na návštěvě Královéhradeckého kraje a sděluje zde veřejnosti nové skutečnosti o dostavbě dálnice D11, říká hejtman Jiří Štěpán.

První náměstek pro dopravu Martin Červíček dodává: „Chceme znát přesné důvody prodloužení termínu dostavby dálnice D11 a také, kdo za to nese odpovědnost. Kde máme záruky, že se nové termíny nebudou znovu měnit?

Prodloužení termínu dostavby se týká také obchvatu Jaroměře.

Je nezbytné, aby Jaroměř byla napojena na dálnici současně se zprovozněním obchvatu města. Proto mě překvapila informace o tom, že obchvat bude zprovozněn o rok později než dálnice do Jaroměře,“ dodává náměstek Červíček.

Vedení kraje proto bude požadovat vysvětlení přímo po ministerstvu dopravy. „Společně s náměstkem pro dopravu se budeme chtít s ministrem dopravy setkat, aby nám na všechny tyto otázky dal odpověď,“ deklaruje hejtman Štěpán.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Screenshot 1 Previous post Pavel Krmaš: Votroci sobě? Hanba by mě fackovala, kdybych se nezapojil
Dvůr 1 Next post Ve Dvoře Králové vzniklo moderní výukové centrum