25. 5. 2024
E0041d52 5308 11ea 9143 1254911a33cb

Vedení hokejového klubu Rytíři Kladno i města Kladno se sešla se zástupci fanklubu

V pondělí odpoledne proběhla na ČEZ stadionu avizovaná schůzka vedení klubu Rytíři Kladno, zástupců Statutárního města Kladna, architekta Antonína Buchty a zástupců fanklubu. Hlavním tématem byla rekonstrukce kladenského hokejového stánku, ale v závěru zbyl také prostor na otázky k aktuální situaci okolo extraligového mužstva, které bojuje o setrvání v extralize.

Na schůzce byl přítomný správce ČEZ stadionu Josef Poláček, radní pro sport Jiří Chvojka, Petr Dubravský (odbor investic), Martin Kraus (dotace), radní pro rozvoj Lukáš Hanes, Radek Větrovec (zastupitel), architekt Antonín Buchta, majitel Rytířů Kladno Jaromír Jágr, tiskový mluvčí hokejového klubu Lukáš Jůdl a marketingový manažer kladenského hokeje Jiří Kalla.

V plánu je více etapová rekonstrukce. „V rámci té první se bavíme o nutné výměně střechy, čímž se zlepší i akustika na stadionu. Stadion bude také zateplený a opláštěný. Do budoucna máme v plánu další etapy, ale ty zatím zůstávají jen na papíře. Po sezoně 2020/21 se začne s realizací první etapy,“ potvrdil uznávaný architekt Antonín Buchta, který je projektantem třeba i moderní Werk Areny v Třinci.

A jak se bude teď postupovat? „Do konce roku 2020 chceme mít jasno o vítězi soutěže, ze které vzejde zhotovitel celé rekonstrukce. Nechceme slibovat, že se tato soutěž rozhodne třeba během čtrnácti dní. To není kvůli zákonným lhůtám ani možné. Reálně se jedná o horizont půl roku,“ vysvětlil Petr Dubravský.

Řešila se také otázka uzavírání stadionu během dní, které na území Česka doprovázel silný vítr. „Opakuji, že jsme stadion uzavřeli z pouze preventivních důvodů. Nehrozilo žádné bezprostřední nebezpečí, ale i tak jsme ho chtěli maximálně eliminovat. Situace díky tomu byla zcela pod kontrolou a pokud by se něco podobného opakovalo, zachováme se stejně. Nicméně opravdu jen preventivně,“ zdůraznil Josef Poláček.

Do budoucna by se mohl ČEZ stadion proměnit i uvnitř a v okolí. „Sice to teď není na pořadu dne, ale pokud by se objevily dostupné finanční prostředky, rádi bychom stadion zmodernizovali i uvnitř. To znamená, že by se zlepšilo zázemí pro fanoušky, ale i pro hráče, pro které by mohla být vybudována zcela nová kabina,“ naznačil Buchta.

„Dále chceme vybudovat chodník podél hlavní cesty na stadion tak, aby po skončení zápasu byli fanoušci odděleni od vyjíždějících automobilů. Mohla by také vzniknout druhá cesta ze stadionu, a to skrz prostor bývalých mrazíren,“ dodal na závěr Lukáš Hanes.

S majitelem klubu Jaromírem Jágrem o aktuální situaci Rytířů

Zástupci fanklubu měli po besedě o rekonstrukci stadionu prostor na to, aby se mohli ptát majitele klubu Jaromíra Jágra na často kladené otázky veřejnosti. V posledních hodinách se objevovala řada spekulací, které byly na setkání vyvráceny. „Tak třeba kapitán Kuba Strnad chyběl v pátečním i nedělním utkání proto, že měl střevní virózu. Věříme, že se vrátí už v průběhu tohoto týdne,“ uvedla hrající legenda. „Rovněž věříme v brzký návrat Denise Godly. Nicméně chceme, aby se cítil zcela v pořádku,“ vysvětlila slavná osmašedesátka.

Vzhledem k tomu, že A tým využívá služeb všech šesti možných hrajících cizinců, nebylo v závěru sezony příliš možností, kde brát posily. „Jednali jsme s jedním českým hráčem, který se však rozhodl pro jiné angažmá. Ostatní kluby pak o naše hráče stály, ale zájem byl pochopitelně o klíčové hráče, které jsme si nemohli dovolit v závěru náročné sezony uvolnit jinam,“ pokračoval Jágr. „Nemá cenu řešit spekulace, kdo s kým jedná. Jsou to stejně jen spekulace. Jsem přesvědčený o tom, že všichni hráči, kteří tu jsou, chtějí Kladno zachránit, a že hrají a trénují v jejich maximálních možnostech,“ těší ho.

A trenérský štáb? „Nemyslím si, že kdybych vyměnil trenéry, že by se něco změnilo. O trenérech to není. Vždyť byli i o postupu do extraligy. Vzpomeňte si na výměnu trenérů v jiných týmech, které jsou dole, nebo se jim nedaří. Změnilo se tam pak něco? Nic zásadního. Trenéři takto zůstanou, ale jsem v kontaktu s některými lidmi, kteří by do kádru mohli přivést zase třeba něco svěžího. Uvidíme, jak to dopadne,“ svěřil se Jágr.

Na mužstvo padla deka, není však konec. „Ten bude až po 52. kole. Do té doby budeme dělat všechno proto, abychom ubojovali záchranu v extralize. Padla na nás deka, ale viděli jste v Liberci, že stále můžeme dávat góly a hrát s nejlepšími týmy kvalitně. Jen se tohle musí zlomit,“ neskládá zbraně Jágr. „Na stadionu máme tu nejlepší atmosféru ze všech a kluci to vnímají. V tomto ohledu jsme v extralize jednoznačně první,“ váží si podpory Jaromír Jágr.

Foto a text: Lukáš Jůdl

zdroj: http://www.rytirikladno.cz/cz/vedeni-klubu-i-mesta-se-seslo-se-zastupci-fanklubu-resil-se-stadion-ale-caste-otazky-na-muzstvo?yy=0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc07716 Previous post Výstava vláčků a modelů v Dobrušce
U12 Next post Aleš Čvančara: Naděje sportu? Ocenění pro celou naši mládež