7. 12. 2023
královéhradecký kraj

Ve Vrchlabí přibyde 34 lůžek v domově pro seniory

Královéhradecký kraj plánuje přístavbu domova pro seniory ve Vrchlabí. Nová budova rozšíří kapacitu zařízení o 34 lůžek. Kraj za stavbu zaplatí 80 milionů korun. Rada kraje schválila výběr zpracovatele projektové dokumentace, která by měla být hotová ještě letos.

 „K současné budově domova pro seniory ve Vrchlabí chceme přistavět třípodlažní objekt, který umožní ubytovat 20 osob s psychickým onemocněním a 14 osob trpících stařeckou demencí,“ řekl náměstek Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí.

Rada kraje vybrala zpracovatele projektové dokumentace, který ji kraji dodá za přibližně 2,2 milionu korun bez DPH. „Projektovou dokumentaci zpracuje společnost TECHNICO Opava, s. r. o., měla by být hotová ještě letos. Do nové přístavby plánujeme investovat přibližně 80 milionů korun bez DPH. S výstavbou bychom mohli začít v první polovině příštího roku. Projekt třípodlažní bezbariérové budovy zahrnuje kromě pokojů zázemí pro personál, centrální koupelnu s hydraulickou vanou, rehabilitační místnost i sklady. Chceme, aby měli klienti také kde relaxovat, proto vytvoříme halu s odpočinkovými kouty, zimní zahradu, terasu i kadeřnickou místnost,“ doplnil radní pro oblast investic Václav Řehoř.

Vrchlabský domov pro seniory prošel naposledy rekonstrukcí v roce 2016. Za 8,4 milionu korun kraj kompletně opravil střechu s podkrovím a pořídil i nový výtah.

Domov pro seniory Vrchlabí je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje s celkovou kapacitou 68 lůžek. Organizace poskytuje pobytové služby pro seniory, zařízení zároveň funguje i jako domov se zvláštním režimem a odlehčovací pobytová služba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ministerstvo Práce A Sociálních Věcí Logo Previous post Program ANTIVIRUS přehledně krok za krokem
Samička Slona Indického Next post Sloní samička byla v neděli poprvé venku