22. 4. 2024
Pros 5201376 1280

Ve středu začne drive-in hlasování pro krajské a senátní volby

V České republice tento týden začnou krajské a senátní volby. Ve středu 30. 9. budou moci jako první odvolit lidé, kteří jsou z důvodu nákazy covid-19 v domácí karanténě nebo izolaci. V Královéhradeckém kraji budou volit z motorového vozidla na pěti drive-in stanovištích.

Stanoviště pro drive-in hlasování jsou v každém z pěti okresů Královéhradeckého kraje. Obsluhovat je bude dohromady deset zapisovatelů, kterým bude asistovat 40 příslušníků Armády ČR. Na každém stanovišti bude k dispozici také hlídka městské policie, uvedla ředitelka Krajského úřadu Královéhradeckého kraje Ivana Křečková.

 

Volební stanoviště budou 30. 9. od 7 do 15 hodin na těchto místech:

 

  1. okres Hradec Králové

dvůr Magistrátu města Hradec Králové, Československé armády 408/51, Hradec Králové

 

  1. okres Jičín

budova bývalých kasáren, Československé armády 162, Jičín

 

  1. okres Náchod

budova Celního úřadu, Kladská 272, Náchod

 

  1. okres Rychnov nad Kněžnou

areál fotbalového stadionu, U Stadionu 1430, Rychnov nad Kněžnou

 

  1. okres Trutnov

budova hasičské zbrojnice, Dlouhá 752, Trutnov – Horní Staré Město

 

U volebního drive-in stanoviště může hlasovat osoba, která je voličem podle zákona upravujícího volby do zastupitelstev krajů nebo zákona upravujícího volby do Senátu a současně je evidována jako osoba v karanténě nebo izolaci z důvodu ochrany veřejného zdraví před onemocněním covid-19, a která má trvalý pobyt v daném okrese.

V Královéhradeckém kraji lidé volí nové členy Zastupitelstva Královéhradeckého kraje. Volební hlas mohou dát jednomu z 12 politických subjektů. Současně s tím proběhnou i volby do Senátu ve volebních obvodech Hradec Králové, Trutnov a Rychnov nad Kněžnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hcup Gala 2020 003 Previous post Svátek olomouckého univerzitního hokeje, klub HC UP ukončil sezonu galavečerem v kapli
Cerninsky Palac Next post Zasedání Výboru právních poradců pro mezinárodní právo veřejné (CAHDI) Rady Evropy se uskutečnilo poprvé v České republice