25. 5. 2024
An8a2982

Ve čtvrtek proběhlo v Hradci historicky první Kolegium cestovního ruchu

Hradec Králové – Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu uspořádala ve čtvrtek vůbec 1. ročník Kolegia cestovního ruchu. Akce pro všechny aktéry cestovního ruchu Královéhradeckého kraje proběhla v Petrof Gallery v Hradci Králové za účasti náměstkyně hejtmana pro cestovní ruch Martiny Berdychové, zástupců destinačních společností i mnoha odborníků, včetně zástupce Ministerstva pro místní rozvoj.

,,První ročník kolegia, které chceme proměnit v každoroční akci, měl podle ohlasů úspěch. Myslím, že náš cíl – vytvořit novou platformu pro výměnu zkušeností a předávání informací v cestovním ruchu v našem kraji, se podařil. Nicméně přemýšlíme, že pro příští rok zvolíme kromě přednášek také formu panelové diskuze,“ řekl k tomu Martin Soukup, ředitel KHK CCR.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Akcí, která se konala 1. prosince 2022, přesně rok od založení centrály jako příspěvkové organizace, provázela Veronika Sedláčková ze Seznam Zprávy. Cílem kolegia bylo umožnit aktérům cestovního ruchu širší debatu nad tématy, které je pálí. V publiku proto usedli nejen zástupci Královéhradeckého kraje, destinačních společností, KRNAP, ale také představitelé radnic a zastupitelstev, hotelů, lázní nebo muzeí, hradů či zámků.

Mezi přednášejícími nechyběl kromě Soukupa, který představil první rok fungování Centrály a její plány do budoucna, také Miroslav Rončák z Univerzity Palackého s tématem Strategie činnosti Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu do roku 2030. Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana pro cestovní ruch KHK, zase prezentovala možnosti podpory cestovního ruchu krajem.

Martin Jiránek, poradce pro cestovní ruch na Ministerstvu pro místní rozvoj, promluvil o připravovaném zákonu o cestovním ruchu, po kterém aktéři cestovního ruchu dlouhodobě volají. Petra Kultová, koordinátorka projektu Broumov 2028, přítomné seznámila s podrobnostmi kandidatury města na Evropské hlavní město kultury 2028. Připomněla mj., že Broumov je historicky nejmenším městem (s cca 7 500 obyvateli), které se dostalo do finále Města kultury. V ČR jsou jeho konkurencí České Budějovice.

Andrea Stárková, která připravuje a lektoruje ekologické výchovné programy pro školy ve Středisku ekologické výchovy Český ráj, zábavně představila Projekt na hov****, který má za cíl snížit počty exkrementů v okolí turistických stezek, ale také množství těžko rozložitelných vlhčených ubrousků v přírodě. Tento záměr souvisí také s poskytováním informací pro turisty o dostupných toaletách v okolí atraktivních míst a rozšíření sítě hygienických zařízení v kraji.

Královéhradecký kraj je prvním krajem, jež prezentuje udržitelný cestovního ruch jako své ústřední téma, kterému se bude Královéhradecká centrála CR v následujících letech naplno věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Domov Pro Seniory S Komplexnimi Sluzbami V Arealu Nemocnice Opocno Previous post Stavbou roku 2022 Královéhradeckého kraje se stal domov pro seniory v Opočně
Gr Taxis 2 Next post Zima, sníh, překážky a dřina jak pro koně