19. 5. 2024
20200319 162410 Resized

Ve čtvrtek odpoledne se opět sešel Krizový štáb města Náchoda

Shrnuli jsme události posledních dní, pomoc ukrajinským občanům, situaci v dopravě a na hranicích, potřeby ochranných prostředků a mnoho dalších aktuálních témat.

Od dnešního dne, tj. pátku 20. 3. 2020, je s ohledem na využití v provozu již jen jedna náchodská mateřská škola, a to MŠ Alšova.

Krajský úřad Královéhradeckého kraje zřídil v ZŠ TGM skupinu pro děti ve věku 3-12 let včetně zajištění jejich stravy, rodičů, kteří pracují v integrovaném záchranném systému a podílejí se na současném krizovém řízení v rámci nouzového stavu.

Městská policie Náchod v těchto dnech v ulicích upozorňuje občany na nutnost ochrany dýchacích cest, který platí na území celé České republiky od čtvrtka 19. 3. 2020. V případě neinformovanosti samozřejmě i pomáhají a pokud někdo nemá, předají mu i roušku.

Samozřejmě se soustředíme v rámci možností i na úklid města, Technické služby Náchod fungují ve standartním režimu.

Nakonec jsme sesbírali požadavky jednotlivých organizací na ochranné pomůcky a dezinfekci, aby byly zajištěny zejména sociální služby, zaměstnanci Technických služeb, strážníci Městské policie Náchod, dobrovolní hasiči, řidiči autobusů městské hromadné dopravy, dobrovolníci, kteří pomáhají seniorů a další. Na základě svých požadavků mají už dnes ochranné prostředky k dispozici.

Město Náchod zajistilo ochranné prostředky pro všechny sociální pracovníky v terénu a dobrovolníky, kteří zajišťují nákupy seniorům. Ti všichni budou navíc při pomoci našim seniorům každému z nich předávat také roušky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Gleise 1555348 1280 Previous post K omezení spojů dojde i na železnici
Klicperovo Divadlo Nove Logo 00 810x554 Next post Klicperovo divadlo bude vysílat z Podkroví živě!