19. 5. 2024
P1440025

Ve 41. kole Tipsport extraligy porazil Mountfield HK skvělým výkonem Rytíře z Kladna 4:1

V úterý 28. ledna předvedli hradečtí lvi v ČPP aréně skvělý hokejový výkon a před 6002 diváky porazily Kladno, které ve svých řadách nepostrádalo nestora českého a světového hokeje Jaromíra Jágra.

Před zahájením utkání se ujal slova prezident Mountfieldu HK Miroslav Schön, který poděkoval juniorům za získání Poháru DHL a také všem, kteří se o to zasloužili z realizačního týmu, zejména pak trenérovi Davidu Kočímu. Pak propukla na ledě drobná oslava vítězného juniorského titulu, z rukou prezidenta klubu Miroslava Schöna a generálního manažera Aleše Kmoníčka obdrželi junioři vítězný pohár.

1. třetina

přinesla svižné hokejové tempo a množství pěkných gólových šancí, jako například v čase 15:30, kdy se hradecký Lukáš Žejdl dostal do samostatného úniku, betony kladenského Denise Godly však byly připraveny. V čase 16:02 viděli fanoušci vypjatý pěstní souboj domácího Oskarse Cibulskise a kladenského Brendana O´Donnella. Za toto počínání byli oba potrestáni takto 2+2+10 minut za hrubost a dále kladenský Marek Hovorka obdržel 2 minuty za sekání, to poslalo hradecké lvy do přečíslení, kterého velice rychle využili v čase 16:14, kdy Lukáš Cingel našel skulinku mezi betony kladenského gólmana. Stav utkání 1:0 a do konce třetiny se již skóre nezměnilo.

2. třetina

začala opět pěkně svižně, nejprve udeřil  v čase 25:45 Lukáš Žejdl, který chtěl Rytířům Kladno ukázat hradecké lví drápy svou svižnou střelou zápěstím, kterou však Denis Godla ukořistil do své lapačky. Další šance Mountfieldu HK už přinesla navýšení skóre na 2:0, po akci, když v čase 26:36 Matěj Chalupa od modré čáry poslal pěknou přihrávku na Kevina Klímu, který nekompromisně zakončil pod horní tyčku. V čase 29:50 byla k vidění pohledná akce kladenských, když se Petr Vampola vydal s pukem do útočného pásma a přihrávkou našel Bradyho Austina, který se snažil překonat Marka Mazance, ten byl však naštěstí připraven. V čase 31:39, zvyšují hradečtí lvi stav utkání na 3:0, Kevin Klíma šikovně objel kladenskou branku a vyslal přihrávku ke střele na v tomto utkání skvěle hrajícího Radima Šaldu, ten vystřelil na Denise Godlu, který však stačil puk jemně odrazit těsně před sebe a tam byl již výborně připravený Jakub Lev, který nekompromisně zavěsil do odkryté branky. V čase 37:46 tentokrát Radim Šalda dal svým faulem možnost přečíslení kladenských rytířů, kteří jej však nezužitkovali, naopak se v čase 38:40 dostali hradečtí do přečíslení a to zásluhou Radovana Pavlíka a Lukáše Cingela a ač měl kladenský gólman spoustu práce tak ke zvýšení skóre nedošlo. Stav utkání po druhé třetině 3:0.

3. třetina

začala poměrně rychlým gólem z hradeckých čepelí a to v čase 42:03, kdy Petr Poppel našel šikovnou přihrávkou osamoceného Michaela Gaspara, který překonal Denise Godlu. Stav utkání 4:0. Na ledě po té přibylo několik faulů, paradoxně Rytíři Kladno skórovali v čase 59:47 v oslabení, po akci, kdy pěkná kombinace byla zakončena Brendanem O‘Donnellem. Stav utkání byl 4:1 a zbylých 13 vteřin na tom již nic nezměnilo.

Po ukončení utkání čekalo mnoho příznivců Jaromíra Jágra před halou s tužbou společné fotografie či autogramu a ač byl Jaromír Jágr značně unaven, tak se fanouškům ochotně věnoval.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_Rytiri_Kladno_4_1/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Road 220058 1280 Previous post Kraj hodlá od státu převzít 42 kilometrů silnic I. třídy
Img 4842 Next post Nový vlastník lázní nezahálí a již brzy zahájí demolici zchátralých objektů v lázních Běloves