V sobotu 28. prosince proběhlo poslední utkání hradeckých hokejistů na domácí půdě v roce 2019. Utkání s týmem HC Sparta Praha si nenechalo ujít 5441 diváků a jistě toho nelitovali, neboť domácí hokejisté předvedli skvělý výkon a zaslouženě porazili Spartu.

  1. třetina

První gól v zápase padá v čase 04:27 z hokejek hradeckých lvů, pěknou spolupráci předvedli Richard Nedomlel, Aleš Jergl a Jordann Perret, který z bezprostřední blízkosti překonal hostujícího gólmana Jakuba Sedláčka. Radost hradeckých hokejistů a fanoušků však netrvala dlouho, neboť v čase 04:46 ostrou střelu poslal z mezikruží David Dvořáček a obránci jen bezmocně přihlíželi, jak kotouč putuje za záda Marka Mazance. Stav utkání je 1:1 a hra dále pokračuje ve vysokém tempu, k vidění bylo několik pěkných šancí na obou stranách. Další gól padá opět z hokejek hradeckých lvů a to v čase 12:31, Matěj Chalupa odvážně vyrazil do útočného pásma sparťanů, ti ho o kotouč připravili, ale vzápětí si ho pěkně zpracoval Lukáš Cingel a z levého kruhu ostrou ránou překonal Jakuba Sedláčka, stav utkání 2:1. V čase 16:06 se sparťanští hokejisté pokoušejí o vyrovnání stavu skóre v první třetině, po akci, kdy Adam Polášek vypálil z mezikruží, Marek Mazanec byl výborně připraven a předvedl skvělý zákrok lapačkou.

  1. třetina

V čase 25:00 padá z hokejek hradeckých hráčů gól na 3:1 a to v jejich početní výhodě. O gól se postaral Kevin Klíma, který z pravého kruhu vyslal na branku Sparty nechytatelnou dělovku. Sparťanským hokejistům začíná trochu stav utkání brnkat na nervy a v čase 27:41 dostává Michal Řepík nejen dvouminutový trest, ale také navíc desetiminutový trest za velmi agresivní faul na Kevina Klímu, neboť mířil do oblasti hlavy. Početní výhodu hradečtí nezužitkovali. Když sparťanský trest vypršel, tak se pražští hráči dostávají do pěkných šancí a přečíslení v útočném pásmu. Za zmínku stojí například akce v čase 30:51, kdy nejprve Marek Mazanec předvedl skvělý zákrok svou vyrážečkou  proti střele Jiřího Smejkala z levého kruhu a po té se o dorážku snažil tvrdou střelou David Tomášek, Marek Mazanec byl opět výborně připraven a zasloužil si tak právem potlesk zaplněných tribun. A jelikož se nepodařilo prosadit sparťanským hokejistům, tak se o další gól postaral Mountfield HK. V čase 31:45 Matěj Chalupa šikovně obelstil bránícího sparťana a podařilo se mu dostat těsně před brankoviště a ihned vystřelil, Jakub Sedláček tuto střelu vyrazil k jeho smůle však hned před sebe, kde byl výborně připraven Lukáš Cingel a ač se pražský gólman snažil do střely padnout, tak jej Lukáš Cingel překonal a vstřelil v tomto utkání svůj druhý gól. HC Sparta Praha měla do konce druhé třetiny možnost dvou přesilových her, ty nevyužila  stav utkání po druhém dějství byl 4:1.

  1. třetina

hýřila aktivitou pražských hokejistů, ta přinesla své ovoce až v čase 54:16, kdy Michal Řepík šikovně obkroužil branku Marka Mazance a přihrál pro skvěle postaveného Jiřího Smejkala, který stál v bezprostřední blízkosti u hradeckého gólmana a úspěšně skóroval, stav utkání 4:2. V čase 56:54 se rozhodl hlavní trenér HC Sparta Praha Uwe Krupp pro odvolání brankáře Jakuba Sedláčka a pokusit se vyburcovat tým ke korigování výsledku. To se bohužel nepodařilo a naopak hradecký tým v čase 57:07 skóruje do prázdné branky, Matěj Chalupa byl posledním hráčem, který vsítil gól v tomto utkání. Utkání končí, hala aplauduje svým hráčům a ti několikrát objíždějí kluziště kolem dokola a děkují tak za podporu svým fanouškům, pak odcházení do kabin a během několika málo chvil se vracejí a mikrofon dostává kapitán týmu Radek Smoleňák, který za celý tým děkuje fanouškům za podporu v roce 2019, přeje mnoho zdraví po celý rok 2020 a říká, že se celý tým bude snažit co nejvíce fanoušky v příštím roce potěšit úspěšnými zápasy a pěknými góly, fanoušci odměňují Radka Smoleňáka bouřlivým potleskem.

Na tiskové konferenci nám po zápase řekl Marek Mazanec: „Určitě jsme moc rádi za tuto výhru, musíme však hledět zpříma a nenechat se unést úspěchem s výhrou nad Pardubicemi a dnes nad Spartou, ještě nás čeká mnoho práce. Náš tým změnil herní styl a ten začíná přinášet úspěchy, ale stále je na čem pracovat a zlepšovat se.“

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_HC_Sparta_Praha_5_2/