21. 2. 2024
Babshogyjvvnglnvlnoswqplzwyyvvgn

Vánoční výstava betlémů v Senátu

Od 7. prosince 2018 může veřejnost opět zavítat do prostor Výstavní síně Senátu na vánoční výstavu. Ta představí desítky modelů betlémů, mezi jinými historický exponát z počátku 20. století či současnou tvorbu profesionálů i amatérů. Expozici mohou zájemci navštívit až do 6. ledna 2019.

Tradiční vánoční výstava ve Výstavní síni Senátu představí návštěvníkům betlémy historické i soudobé. Historické betlémy jsou zastoupeny velkým králickým betlémem z počátku 20. století, papírovými betlémy z tiskárny z Vejprt či několika betlémy z dob první republiky. Soudobé betlémy překvapí různorodostí použitého materiálu, vyrobeny jsou ze dřeva, kukuřičného šustí, skla, kamene nebo z keramiky. Exponáty jsou především české provenience, ale vystaveno je i několik betlémů ze zahraničí, např. Slovenska, Polska, Německa nebo Mexika. Především nejmenší návštěvníky potěší mechanický betlém s dvacítkou pohyblivých figurek.

V rámci výstavy je vyhlášena vánoční výtvarná soutěž pro děti na téma „Vánoční betlém“. Do soutěže se mohou přihlásit děti do 15 let, soutěž je určena pouze pro jednotlivce. Vítány jsou práce vytvořené za použití kombinace výtvarných technik i materiálů. Hotové práce spolu se souhlasem zákonného zástupce nezletilého dítěte se zpracováním osobních údajů a s publikací fotografie výtvarného díla a informací o jeho autorovi je nutné doručit do 31. ledna 2019 do Senátu. Podrobnější informace k pravidlům soutěže naleznete: https://www.senat.cz/zpravodajstvi/2597_betlemy_souhlas.jpg

Vánoční výstava je přístupná do 6. ledna 2019, denně od 10.00 do 16.00 hod., na Štědrý den od 10.00 do 14.00 hod.

Tradiční vánoční výstavu pořádá Kancelář Senátu ve spolupráci se Spolkem českých betlemářů.

Vstup volný.

[ABTM id=18133]

+ zdroj: https://www.senat.cz/zpravodajstvi/zprava.php?ke_dni=7.12.2018&O=12&id=2597&from=M

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rys Ostrovid Clanokw Previous post Rysovi v CHKO Brdy je zhruba 18 měsíců. Přišel ze Šumavy
Cartridges 2166491 640 Next post VÝVOZ ZBRANÍ Z ČESKA JE POŘÁD PROBLEMATICKÝ