25. 5. 2024
Blank 2 Grids Collage

Válečníci z Děčína: Od porážky k triumfu v čtvrtém semifinále

Děčín – Ve čtvrtém semifinále basketbalové série se Válečníci z Děčína vrátili k formě, kterou fanoušci znají a milují. Po nepřesvědčivém výkonu ve třetím utkání se tentokrát předvedli v plné parádě a rozdrtili tým SLUNETA Ústí nad Labem výsledkem 102:73. Tímto vítězstvím vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy.

Hra Děčína byla tentokrát úplně jiná než v předchozím utkání. Byla rychlá, efektivní a plná emocí. Válečníci předvedli nasazení, které fanoušci oceňují a odměňují potleskem.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Vše začal Ogundiran, který po vyhraném rozskoku Slunety skočil hned do první přihrávky a svůj nájezd na rozdíl od včerejška proměnil. Vzápětí vybídl Walton ke trojkové střele Kroutila, který nepohrdl volnou pozicí a zvýšil na 5:0. Na druhé straně trefil trojku také Nichols, ale Děčín se dostával do herní pohody a Svoboda sám pod košem zužitkoval další příhru Waltona. A když následně Ogundiran našel znovu volného Kroutila, který trefil druhou trojku, ústecká lavička si vzala raději time-out – 10:3.

Po time-outu se oba týmy střídaly v bodových úspěších, takže po dvou šestkách Ogundirana v polovině první čtvrtky stále platil sedmibodový rozdíl ve skóre – 18:11. Ústí se v závěru díky výborně hrajícímu Karlovskému přitáhlo na 20:19, ale Walton s Macháčem a Ogundiranem znovu vrátili Děčínu větší náskok – 27:19. Tečku za první desetiminutovkou udělaly dva body Pecky – 27:21.

Ve druhé čtvrtině se Děčínu tři minuty nepodařilo skórovat, ale Sluneta toho využila jen ke snížení na 27:24. Pak se za dva body prosadil Svoboda, který se nadechl ke skvělému výkonu. V této čtvrtce zaznamenal celkem 17 bodů a byl to především on, kdo držel Válečníky neustále o několik bodíků vpředu. Poločas díky jeho bodům a bodům Ogundirana, Kroutila a Pomikálka skončil příznivě 49:42.

Druhou půli zahájila trojka Ogundirana, vzápětí Děčín ubránil 24 vteřin a Svoboda z dalšího útoku dal na 54:42. Sluneta se snažila a držela manko okolo devíti bodů, jenže pak se za tři body znovu trefil Kroutil, Walton přidal dva a hala řvala nadšením – 63:49. Po dvou bodech Slowiaka a trojce Svobody se náskok Válečníků vyšplhal na 70:51 a hosté si vzali oddechový čas. Ten pomohl, protože i díky trojkám Haiblíka a Martina se Sluneta přitáhla na 70:61. Slabší domácí chvilku ale ukončily dva body Slowiaka, výsledek čtvrtiny pečetila jedna šestka Martina – 72:62.

Poslední periodu zahájil dravý průnik Štěrby, který zapsal dva body a ještě byl faulován – 75:62. Následně po zisku Waltona skóroval Svoboda, další dva body přidal sám Walton a bylo to 79:62. Ústí evidentně docházely síly, nepřesně střílelo, také hůře bránilo a Děčín toho dokonale využil. Walton s Ogundiranem byli v útoku k nezastavení a díky jejich bodům to bylo tři minuty před koncem 95:71. Poté Štěrba po útočném doskoku zvýšil na 97:71 a trenér hostů pochopil, že zápas je ztracený, takže dal šanci svým mladíkům. Také na straně Děčína dostali šanci hráči, kteří ještě do zápasu nezasáhli, a Mach se hned zapsal mezi střelce – 99:71. Na druhé straně se prosadil Krupka, ale poslední slovo měl nejlepší hráč utkání, Matěj Svoboda, jenž trojkou uzavřel na 102:73.

BK ARMEX Děčín VS SLUNETA Ústí nad Labem 102:73 (27:21, 22:21, 23:20, 30:11)

TOP 5 hráčů utkání:

BK ARMEX Děčín

  • Matěj Svoboda 33 bodů, 4 doskoky a 2 asistence
  • Jordan Ogundiran 17 bodů, 5 doskoků a 6 asistencí
  • A.J. Walton 16 bodů, 6 doskoků a 9 asistencí
  • Filip Kroutil 13 bodů, 2 doskoky a 3 asistence
  • Tomáš Pomikálek 6 bodů a 3 doskoky

SLUNETA Ústí nad Labem

  • Jan Karlovský 16 bodů a 2 doskoky
  • Ty Nichols 15 bodů, 5 doskoků a 8 asistencí
  • Kristopher Martin 12 bodů, 4 doskoky a 4 asistence
  • Ladislav Pecka 12 bodů a 3 doskoky
  • Maverick Rowan 8 bodů a 2 doskoky

Ohlasy po utkání:

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „Dnes to byl úplně jiný přístup, než ve včerejším zápase, a my se z toho musíme poučit. V sobotu nás čeká pátý duel, a tam už půjde víceméně o všechno. Nemůžeme tam nastoupit a myslet si, že to půjde samo. Včera jsme dostali obrovskou facku, odpověď mého týmu byla naprosto skvělá. Teď to ovšem potřebujeme zopakovat. Máme problém, že když se nám zápas povede, hned v tom následujícím nám chybí stejný přístup a nasazení. Dnes jsme velmi dobře doskakovali, nepouštěli jsme Ústí do druhých šancí, v prvním poločase se nám také povedlo trefit nějaké trojky, a to hlavně na začátku utkání, kdy Ogundiran konečně pochopil, že po svém nájezdu může také přihrát volným hráčům. Byly to dnes drobnosti, které jsme zlepšili, ale pomohly nám dostat se do zápasu velmi brzy.”

Jan Štěrba, pivot ARMEX Děčín: „Dnes jsme ukázali úplně jiný přístup k utkání. Včera to byl náš nejhorší výkon v sezóně, a po zápase jsme si řekli, že tohle nemůžeme předvádět před našimi fanoušky. Dnes jsme ukázali, čeho jsme schopni. Chtěli jsme Slunetu porazit co největším rozdílem a nedat jí ani jednu vteřinu naděje, že by mohla vyhrát. A to se povedlo díky našemu většímu chtíči. Mates (Svoboda) i Fíla (Kroutil) jsou naši lídři, a jsem moc rád, že především Matesovi, kterému se to včera nepovedlo, se dnes chytil a byl náš nejlepší hráč. V Ústí musíme minimálně zopakovat dnešní výkon. Dnes jsme sice dali sto dva bodů, ale dostali jsme sedmdesát tři. A Já si myslím, že tohle není náš limit, že můžeme hrát ještě o trochu lépe.”
Jan Karlovský, křídlo Slunety Ústí: „Včera jsme hráli naši hru a ubránili Matěje Svobodu, který dal asi na šesti bodech, dnes nám dal třicet tři. S tím prostě nemůžeme vyhrát. Na konci už Děčínu padla každá střela a my neměli time-out, abychom to přerušili. Blbá prohra, v sobotu musíme doma vyhrát. Děčín ví, že jsme talentovanější a mnohem basketbalovější, takže to je jejich hra. Provokovat a řezat to. Mých šestnáct bodů je vlastně k ničemu, protože jsme chtěli dnes vyhrát a doma sérii ukončit před svými fanoušky.”

Zdroj: https://www.bkdecin.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Imgp1617 Fotor 20240506152951 Previous post Video: Hradecké lvice triumfovali na MČR v kategorii U17: Dominance a dramatické momenty
Zuzana Gombíková Next post Oddělení zubního lékařství FN Ostrava posílí lékařka, která se bude věnovat převážně dětem