Děčín – Dlouhodobým cílem mládežnického programu Válečníků je mimo jiné dávat šanci jeho absolventům a děčínským odchovancům v mužském A-týmu. Tento cíl se již začíná naplňovat prostřednictvím talentovaných mladíků, jako jsou Tomáš Randýsek a Oliver Žižka, kteří se stávají pevnou součástí děčínského basketbalového týmu.

Tomáš Randýsek: Cesta na výsluní

Tomáš Randýsek je součástí A-týmu Válečníků již od sezóny 2021/22. V aktuálním ročníku Kooperativa NBL stihl zasáhnout do čtyř zápasů. Hlavní přísun herních zkušeností získával ve 2. lize mužů, kde odehrál 19 zápasů s průměrem 10,1 bodu na zápas. Ve druhé části sezóny si vyzkoušel také druhou nejvyšší soutěž, kde v dresu Radotína nastoupil do osmi utkání.

Tomášův otec, Pavel Randýsek, byl členem A-týmu v letech 1993-98, a Tomáš tedy pokračuje v rodinné tradici. I přes mnohé zdravotní komplikace je Tomáš známý svou pracovitostí a pilností. Úspěšně kloubí středoškolské studium s vrcholovým basketbalem a ukazuje, že je jedním z nejoddanějších hráčů, kteří prošli děčínským mládežnickým programem.

Tomáš bude i nadále stabilním členem kádru Kooperativa NBL a souběžně bude nastupovat jak v děčínské 2. lize, tak také v 1. lize mužů.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Oliver Žižka: Naděje do budoucna

Oliver Žižka absolvoval vloni kompletní letní přípravu s A-týmem, odehrál několik přípravných zápasů a začal se rozkoukávat na nejvyšší mužské úrovni. Kvůli zraněním a studijním povinnostem však během sezóny absolvoval jen malou část tréninkového procesu, což mu znemožnilo získat více než jeden start v září proti Ostravě. V tomto utkání za 7 a půl minuty dal 4 body, doskočil 2 míče a přinesl svěží energii. Svůj debut v nejvyšší soutěži si odbyl v předchozím ročníku, když na konci března nastoupil proti ostravské NH (4,5 minuty, 2 doskoky a asistence).

V uplynulé sezóně Oliver nastupoval primárně v extralize juniorů U19, kde ve 22 zápasech dosáhl průměru 11,5 bodu a 8,1 doskoku. Dále hrál ve 2. lize mužů, kde odehrál 20 zápasů s průměrem 8,2 bodu. Má také zkušenosti z federační CZ Academy v sezóně 2022/23. Minulý rok se probojoval na ME U18 divize A v srbské Niši a letos je členem širšího výběru reprezentace U20.

Oliver by se měl od léta naplno připojit k družině trenéra Grepla a poprat se o co největší minuty v nadcházejícím ročníku Kooperativa NBL. Souběžně by měl také působit ve druhé nejvyšší soutěži.

Mládežnický program Válečníků v Děčíně se ukazuje jako úspěšný nástroj pro rozvoj mladých talentů. Tomáš Randýsek a Oliver Žižka jsou skvělými příklady toho, jak může tvrdá práce a oddanost vést k úspěchu na nejvyšší úrovni českého basketbalu. Děčínští fanoušci se mohou těšit na to, jak tito mladí hráči budou dále růst a přispívat k úspěchům A-týmu.