Slavnostní zahájení sezóny nemohlo připadnou nikomu jinému než předsedovi představenstva domácího Mountfieldu HK Miroslavu Schönovi, který popřál novému ročníku Tipsport Extraligy 2019/2020 pohledný hokej, spokojené fanoušky a pochopitelně co nejvíce hokejových úspěchů pro domácí tým. Domácí fanoušci velmi podařeným plakátem také přivítali nové posily Mountfieldu HK.

  1. třetina

přinesla dvě přesilové hry za sebou pro hradecké hokejisty a ač v čase 07:40 nebyla skvělá šance Rudolfa Červeného využita, tak netrvalo dlouho a v čase 08:06 domácí dávají gól, a to ze situace, kdy Matěj Paulovič vyslal střelu na hostujícího brankáře, který ji sice vyrazil, ale vyražený  puk si na modré čáře skvěle zpracoval Filip Palík, který vpálil dělovku a dal první gól tohoto zápolení. Od času 12:01 si přesilovou hru zahráli také hosté, ale nepodařilo se jim jí využít, z gólu se však přesto radovali a  to v čase 18:18, kdy skvělou kombinaci předvedli Michal Bulíř, který skvělou zadovkou na pravý kruh namazal na střelu pro Michala Birnera a ten tuto šanci nemilosrdně proměnil.  První třetina tak skončila smírně 1:1.

  1. třetina

přinesla až neskutečné množství akcí a možností ke skórování. Avšak prvním momentem byla nepříjemná situace v čase 20:18, kdy velmi tvrdě atakoval domácí Richard Nedomlel hostujícího Michala Bulíře a dostal trest 2+10, společně s ním se posadil na trestnou lavici kapitán týmu Radek Smoleňák, který oněch 10 minut odseděl. Liberečtí se ihned pouštěli do velké ofenzívy a ač po třech slibných akcích přesilovou hru neproměnily, tak pak skórovali v čase 23:39, kdy vhazovaní vyhráli a Tomáš Havlín od modré čáry tvrdě pálil na Marka Mazance, jeho střelu velmi šikovně tečoval Lukáš Krenželok do domácí branky. Tento moment Mountfiled HK pořádně nastartoval k odvetnému úderu avšak tři pěkné akce a pořádný závar před brankou Justina Peterse nevedly k úspěchu domácích. Nicméně hala pořádně bouřila povzbuzovala své hráče! V čase 32:16 po jednom ze zmiňovaných závarů dokonce branka za záda hostujícího brankáře padla, ale bohužel nemohla platit, neboť ve chvíli kdy Mislav Rosandić skóroval, tak byla odpískána vysoká hůl hradeckému Filipu Pavlíkovi a Mountfield HK šel tak opět do oslabení.  20 vteřin stačilo libereckým, aby početní převahu využili a  v čase 33:36 zvýšili stav utkání na 3:1 ve svůj prospěch, a to ze situace kdy před brankou nalezl odražený kotouč snadně Libor Hudáček a nemýlil se v zakončení. O to více začali fanoušci burcovat své hráče a jejich volání po gólu bylo vyslyšeno v čase 35:02 kdy svůj první extraligový gól vsítil Michael Gaspar, se kterým jsme se potkávali v  nejvyšší juniorské soutěži  v sezóně 2017/2018 a s vlídností sobě vlastní nám věnoval čas na několik  pozápasových rozhovorů. Stav utkáni byl tedy 2:3 z pohledu hradeckých hokejistů. Sedm vteřin před koncem druhého dějství mohlo být dokonce srovnáno, ale tečovaná střela od modré čáry z hokejky Matěje Pauloviče si nenašla místo za zády hostujícího brankáře. Ihned po této situaci nastala šarvátka, kterou vyvolal hostující Lukáš Derner, ale rozhodčí vše měli plně pod kontrolou a k vyloučení nedošlo ani na jedné straně.

  1. třetina

přinesla čtyři góly a hodně zajímavých momentů. Jedním z nich bylo v čase 46:19 zahájení přesilové hry pro hradecké lvy za faul Adama Musila, který se provinil hrou vysokou holí. Tu dokázali domácí využít v čase 47:09, kdy Peter Zámorský našel ideálně postaveného Aleše Jergla v pravém kruhu a ten srovnal stav utkání na 3:3. Místo očekávaného náporu lvů však přišel gól do jejich svatyně a to v čase 48:24, kdy sám unikl Libor Hudáček a nekompromisně zakončil za záda Marka Mazance. Další gól ze strany tygrů na sebe bohužel nenechal dlouho čekat, padl v čase 48:56, kdy dva liberečtí přečíslili 2 na jednoho a Petr Jelínek střelou na přední tyč překonal domácího brankáře. Liberec se namlsal a pouštěl se do dalších nebezpečných akcí a opět skóroval a to v čase 53:35. Po špatné rozehrávce domácích tuto chybu využil Petr Jelínek a překonal Marka Mazance. Stav ukazatele byl v neprospěch domácích 3:6. Poslední minuty přinesly nervozitu a opětovné šarvátky na obou stranách, ale gól již nepadl a konečné skóre zápasu tedy zůstalo na 3:6 v neprospěch lvů. 4121 diváků tak vidělo pořádnou porci gólů, pohledné akce a také vypjaté momenty.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_Bili_Tygri_Liberec_3_6/