Městys Žernov spolu s dalšími neziskovými organizacemi ze Žernova připravil na sobotu 13. června další ročník sportovně kulturní akce Žernovský bajk. Na účast má v pozitivním smyslu vliv dopad protipandemických opatření. Jakmile bylo potvrzeno konání závodu, registrace sportovců probíhala velmi intenzivně a limit 250 závodníků je vyčerpán. Registrace už nebude možná ani na místě. (Kromě kategorie odrážedel pro nejmenší.)

Jsou připraveny trasy od 2,2 km po 39 km pro závodníky a hlavně širokou veřejnost od odrážedel po 70+. Trať pro dospělé nabízí to nejlepší, co lze v okolí Žernova pro cyklisty nalézt. Dostaneme se téměř až ke Starému bělidlu, na Kamennou podlahu, přejedeme historické lávky a mosty, nádherná údolí Hlubokého potoka, traverzy na Skalce. Vyhneme se ale nepříjemným přejezdům přes hlavní silnici. Povolení projíždět máme jen na jeden konkrétní den.

Od 17:00 vystoupí kapely: Benjamings Clan a Rizikové pracoviště. Po celé odpoledne bude k dispozici půjčovna koloběžek, skákací hrad pro děti.
Se svou trialovou show vystoupí Vlastislav Kabeláč Čiháček.

Zároveň prosíme turisty, aby dávali přednost cyklistům a respektovali značení a pokyny pořadatelů. Generálním partnerem akce je regionální firma Pinguin z Náchoda. Akce je podpořena také Královéhradeckým krajem.

Více info je na www.zernovskybajk.cz .