2. 12. 2023
5118400 Img Jan Malacova Mpsv V1

V programu Antivirus už byla vyplacena víc než miliarda korun

Víc než miliarda korun už šla na podporu firem v rámci programu Antivirus. I díky této podpoře se podařilo zachovat více než 200 tisíc nejohroženějších pracovních míst. Zatím se do programu přihlásilo přes 45 tisíc firem a 93 % z nich už má s Úřadem práce ČR podepsanou dohodu. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčové (ČSSD) potvrdila, že program na ochranu zaměstnanosti Antivirus poběží zcela určitě i v měsících dubnu a květnu. A zvažuje se i jeho další prodloužení.

„Jednou miliardou to nekončí. Jsme připraveni na to, že těch miliard bude daleko více. Každá vyplacená koruna pomůže zaměstnavatelům i zaměstnancům udržet pracovní místa. Ty tisíce firem a stovky tisíc jejich zaměstnanců teď musíme podržet. Nikdo nesmí padnout na dno,“ zdůraznila ministryně Jana Maláčová.

Ke včerejšku přes program Antivirus odešlo k výplatě celkem 1 371 738 069 Kč pro 22 360 firem. Tím bylo dosud podpořeno 218 075 konkrétních pracovních míst. Podávání žádostí o příspěvek z programu Antivirus bylo zahájeno dne 6. dubna 2020 a k 29. dubnu bylo podáno celkem 45 525 žádostí, z čehož u 93 % už byla uzavřena dohoda o poskytnutí příspěvku.

Uváděná čísla dokládají, že program Antivirus je skutečnou a konkrétně zaměřenou pomocí na udržení zaměstnanosti v ČR. Z počátku významná chybovost při uzavírání dohod a zasílání vyúčtování se již také výrazně snížila.

Chybovost žádostí v první fázi (dohoda)

1. týden od 6. dubna – 80 % chybovost při podání žádosti
2. týden od 13. dubna – 63 % chybovost při podání žádosti
3. týden od 20. dubna – 38 % chybovost při podání žádosti
4. týden od 27. dubna – 28 % chybovost při podání žádosti

Chybovost žádostí v druhé fázi (vyúčtování)

1. týden od 14. dubna – 82 % chybovost při podání vyúčtování
2. týden od 20. dubna – 76 % chybovost při podání vyúčtování
3. týden od 27. dubna – 47 % chybovost při podání vyúčtování

Podávání žádostí o uzavření dohody bude žadatelům umožněno do skončení následujícího kalendářního měsíce po měsíci, v němž byly vyplaceny náhrady mezd zaměstnancům. Zaměstnavatelé tak mají dostatek času na vypracování a zaslání dohod. V případě nesrovnalostí v dohodách nebo vyúčtováních reaguje ÚP ČR v co nejkratší době, pro rychlejší komunikaci ve většině případů telefonicky nebo e-mailem.

zdroj: https://www.mpsv.cz/web/cz/-/v-programu-antivirus-uz-byla-vyplacena-vic-nez-miliarda-korun

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tuu8109f5 Newlogonachod Stred Previous post V pondělí 4. května 2020 bude zahájena realizace stavby nového mostu přes řeku Metuji v Náchodě–Bělovsi
Wintermaintenanceinlockdown Next post Na zimní údržbě kraj ušetřil 45 milionů korun