13. 6. 2024
Dsc 0209

V přípravném utkání podlehl FC Hradec Králové Dukle Praha 1:3

Včera se poprvé Votroci v zimní přípravě představili na domácí půdě a jejich zápas s Duklou poznamenaly stejné neduhy jako předchozí duel ve Vratislavi – defenzivní chyby. Ty způsobily, že se Pražané dostali rychle do dvoubrankového vedení, Filip Firbacher sice snížil, ale v závěru přidal soupeř po rychlé akci třetí trefu.

Při rozboru utkání proti Slasku Wroclaw si Hradečtí kladli na srdce, že se musejí vyvarovat jednoduchých defenzivních chyb, jednu takovou však zopakovali už v 8. minutě zápasu s Duklou. Patrik Vízek vypíchl míč přímo na nohu Lukáši Holíkovi a ten uklidil balon do prázdné brány. 1:0 pro hosty.

Pražané drželi míč, jak je u nich obvyklé, Votroci bránili. Jejich defenzivu otevřel Holík centrem ve 20. minutě, skluzující Ondřej Ulmann ale ve velké šanci bránu netrefil. Pohyblivý Holík však jen o tři minuty později vystihl přihrávku Kristiana Zbrožka, obešel i Vízka a snadno zvýšil na 2:0.

Druhý inkasovaný gól domácí probral, hra se vyrovnala. Do odraženého míče se z nějakých dvaadvaceti metrů opřel David Doležal a technickou střelou trefil břevno. Votrokům fungovaly standardní situace; po jedné z nich hlavičkoval míč Jakub Martinec, Dominik Soukeník ho vrátil do vápna a tam se bleskurychle zorientoval Filip Firbacher – 1:2.

Ve druhé půli se Hradečtí tlačili za vyrovnáním, a přestože Dukla dobře bránila, do několika nebezpečných situací se dostali. Po přihrávce Christiana Frýdka střílel prudce Michal Leibl, Filip Rada míč vyrazil. V 65. minutě odvrátila defenziva hostů nebezpečný Doležalův centr před Erikem Prekopem na roh, po něm hlavičkoval Martinec jen těsně nad břevno.

Dukla využívala otevřený prostor k rychlým protiútokům. Po jednom z nich střílel Samuel Dancák těsně vedle. Další šanci Votroků měl Prekop, který pronikl do vápna z levé strany, jeho ránu k bližší tyči však vyrazil Rada. V samém závěru se hostům povedlo rychle přenést míč na pravou stranu, centr odtamtud se snesl přímo k volnému Dominiku Preislerovi a ten měl před odkrytou bránou opět snadnou úlohu – zvýšil tak na konečných 3:1 z pohledu Dukly.

Ohlasy

Ondřej Prášil:

Jakub Martinec:

zdroj: https://www.fchk.cz/zapas.asp?id=Votroci-podlehli-Dukle-1-3-2084

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Industry 1752876 1280 Previous post Kvalita ovzduší na území České republiky v roce 2019
Dsc 1304 Next post Červený Kostelec bude žít 4 dny divadlem