23. 5. 2024
Library 1147815 1280

V přijímacích zkouškách nanečisto dopadli nejlépe žáci ze ZŠ Úprkova

V šestnácti hradeckých základních školách se koncem února konaly přijímací zkoušky nanečisto. Testů z českého jazyka a matematiky se zúčastnilo celkem 640 žáků. Mezi pěti nejlepšími školami skončily ZŠ Úprkova, ŽŠ Bezručova, ZŠ Svobodné Dvory, ZŠ Jiráskovo náměstí a ZŠ Mandysova.

„Letos jsme prvně dali šanci zapojit se do projektu přijímačky na nečisto všem hradeckým základním školám. Blahopřeji ZŠ Úprkova, Bezručova a Svobodné Dvory k prvním třem místům. Současně přeji všem žákům a žákyním hradeckých škol, aby úspěšně zvládli reálné přijímací zkoušky,“ říká Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast školství. Obecně si žáci v přijímacích zkouškách nanečisto vedli lépe v českém jazyce. Například ale v Základní škole Úprkova, kde měli nejlepší výsledky, byli žáci lepší v matematice. Podrobné výsledky jsou k dispozici u ředitelů základních škol nebo na odboru školství na magistrátu města.

Řádné přijímací zkoušky na střední školy se měly původně v tomto roce konat 14. a 15 dubna, ale s ohledem na prodloužení nouzového stavu v zemi byly odloženy. „Termíny jsou plně v režii ministerstva školství. Dá se ale předpokládat, že dříve než v červnu to nebude,“ dodává náměstek Hanousek.

zdroj: https://www.hradeckralove.org/v-prijimacich-zkouskach-nanecisto-dopadli-nejlepe-zaci-ze-zs-uprkova/d-72471/p1=16897

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Coins 1523383 1280 Previous post Kraj poskytne 27 milionů na dokrytí ztrát poskytovatelům sociálních služeb
Nurse 2019420 1280 Next post Královéhradecký kraj hodlá znovu vyplatit stipendia medikům, nyní čeká na otevření fakult