19. 5. 2024
Page1

V Praze budou na jaře koncertovat dvě kapely nominované na prestižní hudební cenu Grammy

Příští týden budou vyhlášeny 62. výroční hudební ceny Grammy. Mezi nominovanými jsou hned dvě kapely, které budou krátce po sobě koncertovat v Praze. V rámci koncertní série Prague International Bluenight přijedou Southern Avenue a Larkin Poe.

Obě kapely jsou na nominační listině kategorie Best Contemporary Blues Album (nejlepší album současného blues). Southern Avenue se o cenu uchází s albem „Keep On“, Larkin Poe s albem Venom & Faith.

Memphiská pětice Southern Avenue za svou krátkou hudební kariéru dosáhla značného úspěchu. Jejich debutové album z roku 2017 Southern Avenue získalo ocenění Blues Music Award za Nejlepšího nového umělce/album. A hned jejich další album „Keep On“ z loňského roku, které ještě více rozšiřuje jejich osobitou hudební vizi, se uchází o prestižní cenu Grammy. Southern Avenue se poprvé představili na české hudební scéně na prestižním festivalu Blues Alive v roce 2018. Letos je uvidíte v pražském Paláci Akropolis 21. dubna.

Videoklip k singlu z alba Keep On je k vidění zde:

Další mladou kapelou, která se uchází o letošní ocenění Grammy v kategorii současného blues, je sesterské duo z Nashvillu Larkin Poe. Jejich čtvrté studiové album Venom & Faith vyšlo v závěru roku 2018 a bylo velice vřele přijato hudebními kritiky i fanoušky. Larkin Poe poprvé koncertovali v Praze loni v březnu, a to s velikým úspěchem. Letos se představí 25. května na pódiu hudebního klubu Lucerna Music Bar. V polovině prosince kapela zveřejnila nový videoklip ke skladbě Mississippi, na který se můžete podívat zde:

Vítězové 62. výročních cen GRAMMY Awards® budou vyhlášeni v Staples Center v Los Angeles v neděli 26. ledna 2020.

Vstupenky na koncert Southern Avenue jsou k dispozici zde: https://goout.net/cs/koncerty/southern-avenue/jdgcf/+wfwuo/

Vstupenky na koncert Larkin Poe zde: https://goout.net/cs/koncerty/prague-international-bluenight-larkin-poe/cnyve/+eipfo/

Soupis koncertů série Prague International Bluenight v roce 2020:

Vice informací na www.livermusic.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

P1430144 Previous post Mountfield HK porazil skvělým výkonem v semifinále Champions Hockey League švédský Djurgårdens IF 3:0 a zajistil si tak účast ve finále této prestižní soutěže
02b44841 Next post První rok působení Podpůrného a paliativního týmu ve Fakultní nemocnici Hradec Králové