2. 12. 2023
Radiator 250558 1280

V poslední vlně kotlíkových dotací kraj rozdělí minimálně 42 milionů korun

Celkem 1170 žádostí dnes obdržel Královéhradecký kraj v druhém kole třetí vlny kotlíkových dotací. Kraj mezi žadatele rozdělí 42 milionů korun na výměnu starých zdrojů vytápění. Maximální možná dotace je 127 500 korun.

Registrace pořadových čísel pro podání žádostí proběhla dnes od 10 do 15 hodin. Pořadník měl kapacitu 1800 míst, z nichž žadatelé využili 1170.

Stejně jako v předchozích kolech kotlíkových dotací mohli o finanční podporu žádat lidé, kteří si chystají pořídit, nebo si již pořídili tepelné čerpadlo, plynový kondenzační kotel nebo kotel na biomasu místo nevyhovujícího zdroje vytápění. Žádosti nyní vyhodnotíme a za předpokladu, že žadatelé splní všechny požadavky, s nimi uzavřeme smlouvy,“ informoval radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

Alokovaných 42 milionů korun by mohlo pokrýt zhruba 350 žádostí. Zbylé žádosti vytvoří zásobník žadatelů, kteří by mohli dotaci získat v budoucnu.

V tuto chvíli se jedná o poslední vlnu kotlíkových dotací financovaných z evropských fondů. Královéhradecký kraj ale plánuje žádat o další finanční prostředky ministerstvo životního prostředí. To krajům umožnilo čerpat peníze na kotlíkové dotace z emisních povolenek, tedy poplatků, které platí výrobní podniky za produkci a vypouštění oxidu uhličitého.

Od roku 2016 Královéhradecký kraj podpořil 4 600 žadatelů v celkovém objemu 494 milionů korun. Největší zájem v posledních kolech byl o dotace na pořízení tepelných čerpadel. Větší zájem je také o plynové kotle než o kotle na biomasu. Průměrná výše dotace, kterou lidé od kraje získávají, je 110 tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc 0740 Previous post V rychnovské nemocnici začala rekonstrukce pavilonu DIGP
Dsc 2290 Next post Královéhradecký kraj je druhým nejlepším Místem pro život