Hradec Králové – V úvodu příštího týdne zahájí Technické služby Hradec Králové opravy a údržbu Moravského mostu u zimního stadionu, díky kterým bude mimo jiné obnoven povrch vozovky a chodníků. Práce by měly být dokončeny v polovině října, během nich bude most pro osobní motorovou dopravu uzavřen, pro pěší bude průchozí jenom jeho část.

„Oprava Moravského mostu se připravovala již delší dobu, ale nebylo jednoduché připravit uzavření této frekventované oblasti. Jako vhodné se nám proto pro opravy mostu jevilo využít uzavírky, která zde teď několik měsíců je kvůli stavebním pracím na křižovatce Fortna a přestupnímu terminálu MHD,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek. Údržbové práce zahájí Technické služby Hradec Králové v příštím týdnu. „Na mostě bude obnoven povrch vozovky a chodníků, opraví se mostní závěry a proveden bude také antikorozní nátěr zábradlí. Do spodní části mostu pak budou umístěny sítě proti holubům,“ uvádí náměstek Marek. Náklady se vyšplhají ke zhruba 22 milionům korun. Veškeré práce by měly skončit zhruba v polovině října. Během nich bude most pro osobní motorovou dopravu uzavřen. Průjezd bude umožněn pouze pro MHD a složky integrovaného záchranného systému, pro pěší bude průchozí polovina mostu.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Kompletní uzavírka v této lokalitě kvůli přeměně přestupního terminálu MHD a křižovatky Fortna potrvá do konce prázdnin. V září by měl být pro autobusy provoz obnoven, řidiči osobních automobilů se sem vrátí začátkem příštího roku.