2. 12. 2023
P1370663

V pátečním utkání 9. kola Tipsport extraligy porazil Mountfield HK tým BK Mladá Boleslav 2:0

Po poslední smolné porážce s Litvínovem 5:6 chtěli hradečtí hokejisté před domácím publikem ukázat, že se s Mladou Boleslaví poperou řádně o potřebné body do tabulky a to se jim také podařilo a  brali vítězství 2:0.

  1. třetina

gól nepřinesla avšak o pěkné hokejové momenty nebyla nouze jako například v čase 04:57 kdy se podařil domácímu Matějovi Paulovičovi samostatný únik a pokusil se hostujícího brankáře Gašpera Krošelje překonat z bekhendu, avšak mladoboleslavský brankář vystřihl velmi pěkný zákrok. Za hostující Mladou Boleslav nutno zmínit akci v čase 16:26, kdy se dostali do přečíslení dva na jednoho a Michal Vondrka se pokusil překonat Marka Mazance, ten byl však pečlivě ve střehu.

2. třetina

přinesla první gól v utkání, který vsítil po závaru před hostující brankou v čase 24:37 Lukáš Cingel, a to za početní výhody, neboť Mountfield HK hrál přesilovou hru. Avšak trenér BK Mladá Boleslav Radim Rulík využil takzvanou “trenérskou výzvu” a žádal o video přezkoumání situace, jestli nebyl domácí hráč v jejich brankovišti, rozhodčí vše pečlivě shlédli a gól právem platil. Hradečtí hokejisté vedli 1:0 a hokej začal přinášet i vypjaté situace a šarvátky a do konce třetiny padli 3 dvouminutové tresty 2 pro hostující tým a 1 pro domácí, avšak žádná početní výhoda nebyla využita. Stav byl tak po druhé třetině 1:0

3. třetina

přinesla další a  také poslední gól pro celý zápas a to, když v čase 50:32 po vyhraném buly vsítil gól domácí Rudolf Červený. Stav utkání tak byl 2:0. V čase 58:23 se rozhodli hrát mladoboleslavští bez brankáře a využít početní výhodu ke skórování a ač si hostující hráči vytvořili několik slibných šancí Marka Mazance nepřekonali a  on tak zaslouženě slavil první čisté konto v tomto ročníku extraligy.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_BK_Mlada_Boleslav_2_0/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc 4168 Previous post Ministr průmyslu se v Kvasinách seznámil s projekty na rozvoj průmyslové zóny
Q5vk Next post Ceny jízdného se od prosince změní