Nedávno dokončená dálnice D11 do Jaroměře odlehčila některým místům, ale přinesla také nové problémy. Hejtman Martin Červíček, na kterého se v této věci obracejí občané i média, jedná o řešení s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD).

„Všichni jsme přivítali dostavbu D11, jenže chybí nám nejen obchvat Jaroměře, ale také odpovídající dopravní značení. Myslím, že ŘSD podcenilo situaci, a v nasávacím území dvaceti kilometrů kolem dálnice nemáme odpovídající značení a navádění na cíle. Řidiči tranzitní nákladní dopravy často neví, kudy mají jet, a osobní vozidla projíždí, kudy to jde. S touto situací jsem hodně nespokojený a vyvolal jsem proto jednání s ŘSD,“ říká hejtman Martin Červíček.

Podle něj je akutním a palčivým problémem také tranzitní nákladní doprava na silnici I/33 v úseku od Semonic do Hradce Králové. Zde je již přitom možné využívat novou dálnici D11.

„Tranzitní nákladní dopravu, která zatím stále jezdí přes Holohlavy, je nutné omezit a odvést na dálnici,“ pokračuje hejtman s tím, že problémy jsou také na krajských silnicích, například v okolí Heřmanic, u nichž končí zprovozněný úsek dálnice a vozidla zde sjíždí na novou kruhovou křižovatku.

„Na silnicích III/29919 a III/3071 vedoucích přes Krabčice a Běluň jsme instalovali automatické sčítače dopravy. Tento systém umožňuje identifikovat průjezdy různých kategorií vozidel, tedy osobních automobilů, nákladních vozů i souprav. Zjištěné údaje nám poslouží jako podklad pro další jednání,“ uzavírá Martin Červíček.