23. 5. 2024
Bike 867229 1280

V neděli mají sraz na Hořičkách silniční cyklisté

Žernovský bajk ROAD – tak se jmenuje první ročník silničního cyklistického závodu, který se jede v rámci tradičního Dobrušského poháru, tentokrát na Hořičkách. Pro téměř 150 cyklistů bude připraven 15-ti kilometrový okruh přes Světlou p. Hořičkami, Vestec, Chvalkovice, Brzice.

„Nápad vznikl v hlavách pořadatelů tradičního závodu na horských kolech, který děláme 18 let na Žernově. Silniční závod je ale zcela nová výzva, je to královská disciplína cyklistiky. Ve spolupráci s Policií České republiky jsme se pokusili vytipovat vhodný okruh a našli jsme ho na katastrech obcí pod Hořičkami, kde bude zázemí v tamním sportovním areálu. Musím za organizátory poděkovat starostům jednotlivých obcí, přes jejichž katastrální území budeme projíždět za celkovou pomoc se zajištěním závodu, zejména na křižovatkách“, řekl za organizátory k této sportovní akci Libor Mojžíš, ředitel závodu.

Startovat se bude u Heřmanského dvora v neděli 19. července dopoledne v 10:00 ve dvou po sobě jdoucích vlnách. Hlavní kategorie jede 4,5 okruhu tzn. přes 70 km, veteráni a ženy jedou 3,5 okruhu.

Závod se jede za plného silničního provozu, okruh bude označen dopravními značkami a omezenou rychlostí. Prosíme řidiče o maximální toleranci a ukázněnost. Na startu budou zkušení cyklisté, ale i amatéři, kteří si zkrátka přijdou závod jen vyzkoušet. Předpokládáme, že výkonnostní rozptyl bude velký.

Generálním partnerem akce je firma Pinguin z Náchoda, která poskytla opravdu skvělé ceny.

Více info je na www.zernovskybajk.cz .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Befunky Collage (1) Previous post Fotbalistky Sparty zahajují letní přípravu
Logo Mz 2 Next post Ministerstvo zdravotnictví podpoří další dvě ordinace pro osoby bez přístřeší dotací ve výši téměř 10 milionů