7. 12. 2023
Pexels Lê Minh 977213

V neděli 13. 12. začne platit nový jízdní řád autobusů

Autobusy i vlaky pojednou od neděle 13. 12. podle nových jízdních řádů. Změny reagují na aktuální poptávku po spojích a požadavky obcí.

„Opodstatněným požadavkům se kraj vždy snaží vyhovět. Řada změn v jízdním řádu se tak dotýká dojíždění školní mládeže nebo má zajistit lepší vazbu mezi autobusovými spoji a vlakovými spoji,“ říká radní Václav Řehoř odpovědný za oblast dopravy.

Například na „mezikrajské“ trase Jičín – Lomnice nad Popelkou pojede ve dnech školního vyučování nový spoj v 13.04, který kapacitně odlehčí pozdějšímu spoji z Jičína. Ten je dlouhodobě přeplněný. V opačném směru pojede nový spoj v 11 hodin z Lomnice nad Popelkou do Jičína.

Další změna zlepší dojíždění žáků a studentů z Chotče, odkud do Hořic vyjede spoj, který dosud začínal až v Mlázovicích. Taktéž bude až do Chotče prodloužena trasa odpoledního spoje z Hořic.

Žáci dobřanské školy budou mít odpoledne lepší dojíždění ve směru do Sedloňova, Deštného v Orlických horách a Orlického Záhoří. Nový školní spoj pojede od školy ve 12.48.

Nové večerní spojení z Úpice bude sloužit především lidem dojíždějícím na noční směnu do Náchoda. V opačném směru budou mít v Červeném Kostelci autobusy lepší vazbu na spěšný vlak z Hradce Králové.

Odjezdy autobusů z Police nad Metují do Machova se posunou o pět minut, aby se stabilizoval čas na přestup z vlaků od Náchoda.

Změny bus JŘ od 13.12.2020 AUTOBUSY

V neděli 13. 12. 2020 začíná platit také nový jízdní řád na železnici, o němž jsme již informovali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pexels Sora Shimazaki 5668834 Previous post Královéhradecký kraj ocení dobrovolníky, kteří se starají o památky
Ae2p5626 Next post Na závěr podzimu Votroci remizovali Varnsdorfem