25. 5. 2024
Iv.nshss 2021 Hlahol (1)

V. Národní setkání hudebních souborů seniorů se blíží

Praha – Jedinečná pražská událost věnovaná hudebním souborům seniorů je za dveřmi. Už v pátek 30. září se uskuteční zahájení pátého ročníku Národního setkání hudebních souborů seniorů, které pořádá Unie českých pěveckých sborů ve spolupráci se Zpěváckým spolkem Hlahol.

„Akce se koná ve dnech 30. září a 1. října 2022, během kterých mohou návštěvníci zažít nabitý program. Celá událost bude zahájena streamovanou odbornou diskusí v pátek 30. září od 18:00 v sále pražského Hlaholu. Diskuse se zaměří na témata vázající se k seniorským sborům a obecně k aktivnímu životu ve stáří a bezvěké společnosti, říká za pořadatele Aneta Bóriková. Na debatu naváže Zahajovací koncert od 19:00, který posluchačům nabídne kombinaci živých vystoupení a hudebních video nahrávek pěveckých sborů.

foto: NSHSS/Josef Rudolf

Druhý festivalový den započne setkáním na Slovanském ostrově ve 13:00, kde jednotlivé sbory krátce představí svůj repertoár a následně si všichni společně zazpívají. Oslavy Mezinárodního dne seniorů v rámci NSHSS budou p pokračovat Velkým koncertem od 16:00 v sále pražského Hlaholu. V rámci tohoto koncertu bude udělena Cena Bedřicha Smetany,která je nejvyšším národním sbormistrovským oceněním za celoživotní záslužnou činnost v oblasti sborového zpěvu. Letošní laureátkou ceny byla zvolena sbormistryně Magda Martincová.

foto: NSHSS/Josef Rudolf

Celkem na akci vystoupí 12 seniorských hudebních uskupení z celé České republiky: Academic senior Špalíček (Cheb), Dobrovan (pěvecký sbor města Dobrovice, z.s.), Jirkovské seniorky (Jirkov), Krnovský dámský sbor LEGATO (Krnov), Pěvecký klub seniorů Retro (Praha), Pěvecký soubor Dolinka (Havlíčkův Brod), Pražský pěvecký sbor Smetana, Sbor Elpida (Praha), Smíšený pěvecký sbor Uničov, Senior Melody (Louny), Seniorský pěvecký sbor Matylda a Tylda (Liberec) a Veselí zpěváci (Remedium Praha). Jako host se zúčastní i dívčí pěvecký sbor Chorus Puellaris (Černošice).

foto: NSHSS/Josef Rudolf

Pátý ročník Národního setkání hudebních souborů seniorů pořádá Unie českých pěveckých sborů ve spolupráci se Zpěváckým spolkem Hlahol. Festival je realizován s podporou Ministerstva kultury, Nadace Český hudební fond, Nadace život umělce, Městské části Praha 1. Akce se koná pod záštitou Ministerstva kultury, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, 1. místostarosty Městské části Praha 1 Petra Burgra, předsedy Výboru pro kulturní výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy ZHMP Jana Wolfa, děkana Pedagogické fakulty UK Michala Nedělky a sbormistra a pedagoga Jiřího Koláře.

Další informace se dozvíte zde.

Událost na Facebooku je zde.

Vstup na všechny události NSHSS je za dobrovolné vstupné. Na sobotní koncert ve Velkém sálu Hlaholu však veřejnost, vzhledem k omezené kapacitě, žádáme o rezervaci místa na e-mailu: sekretariat@ucps.cz nebo na tel. +420 608 986 230.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage (2) Previous post Český výrobce interiérových svítidel Halla slaví 30 let na trhu
2022 09 15 Zamecky Kopec 49 Velky Next post Na dokončení velkolepé obnovy zámeckého kopce dohlíží sv. Jan Nepomucký