23. 5. 2024
Befunky Collage (1)

V Muzeu východních Čech v Hradci Králové proběhne komentovaná prohlídka obrazů Vladimíra Kiseljova

Vladimír Kiseljov zahájil na konci května poutavou performance svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce a nyní se opět vrací na místo činu do Muzea východních Čech v Hradci Králové s komentovanou prohlídkou k této výstavě.

Akce se uskuteční v úterý 14. července 2020 od  17:00 hodin. Součástí komentované prohlídky bude i hudební reprodukce částí skladeb, které inspirovaly některé obrazy. Autor bude také provádět výklad symboliky a mytologie ve svých obrazech – a příbězích jejich vzniku.

[su_youtube url=”https://youtu.be/q5DEEirnWBA”]

O autorovi:

Absolvent SŠUŘ Brno a JAMU Brno, realizoval více než 90 svých samostatných výstav obrazů (m.j. Galerie kritiků v Praze, Wannieck Gallery a Richard Adam Gallery (2013 a 2015), Mezinárodní výstava současného výtvarného umění Florence Biennale 2009 a 2014, v Lipsku 2011, v Zadaru v Chorvatsku a na mezinárodní výstavě moderního umění v Piešťanech v roce 2012, v letech 2013 až 2015 v Edinburghu ve Skotsku, Lipsku, Bayreuthu, Vídni, Berlíně, Kodani, Casablance, Ženevě, Praze, Piešťanech aj.) a 9 realizací velkých nástěnných maleb, malovaných naživo před publikem s hudbou jako performance (m.j. největší nástěnná malba v ČR v podchodu vlakového nádraží v Tišnově -plocha 600m2 – 2015, na FF MU Brno, Galerie Kritiků Praha, Vila Settemerli Florencie, Edinburgh Skotsko, Copenhagen, Casablanca v Maroku aj.).

V roce 2018 účinkoval v představení „Elevation“ na mezinárodním divadelním festivale v Casablance v Maroku s tématem Interakce, na kterém se souborem vyhráli cenu za Interakci. V představení prováděl živou malířskou performance s projekcí malovaného obrazu na plátno. Pomaloval také na scéně těla a kostýmy účinkujících herců (Anna Luňáková, Ondřej Macl, Martin Doucha).

Roku 2018 byl vyznamenán cenou „Goldene W“ za svou uměleckou a vědeckou činnost spojenou s dílem Richarda Wagnera. Stalo se tak na mezinárodním kongrese Richard-Wagner-Verband International v Innsbrucku. Tuto cenu obdrželo zatím jen 5 lidí na světě, všichni ze západní Evropy a ve věku nad 60 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Senior Taxi Previous post Senior taxi jezdí dál! V červenci si přijďte pro novou průkazku!
Collage Next post Vysvědčení v kapse, s námi v Tongu bav se!