19. 5. 2024
58cbf8ed04dc8b9f39b3ca8b705d5331

V létě bude v Galerii moderního umění živo, těšit se můžete na novou výstavu i bohatý doprovodný program

Galerie moderního umění v Hradci Králové pro veřejnost otevřela v úterý 12. května 2020. Od tohoto dne je otevřená dle běžné otevírací doby. Knihovna a studovna GMU zůstávají pro veřejnost až do odvolání uzavřené.

Doprovodný program rozjíždíme postupně s ohledem na aktuální nařízení vlády. První veřejnou akcí po znovuotevření galerie byla komentovaná prohlídka s performativním vystoupením Matyáše Chocholy k výstavě Dějiny lidstva, které se v sobotu 30. května zúčastnilo přibližně 60 návštěvníků.

Letní sezónu zahájíme v sobotu 20. června křtem knihy “Vůně úspěchu” vydané v rámci výstavy Dějiny lidstva spojeným s autorským čtením Matyáše Chocholy. Součástí akce bude promítání autorova Super 8 mm filmu In Illo Tempore I.

V pátek 26. června se mohou děti těšit na výtvarný ateliér s názvem Obrazárna | Bačova Dača inspirovaný výstavou Za kulisou, 16. července a 26. srpna se uskuteční komentované prohlídky výstavy Z úcty k hlíně Petry Malinové a prázdniny završíme 29. srpna letní rooftop párty s názvem Král je mrtev, ať žije král? konanou u příležitosti konce výstavy Dějiny lidstva. Na párty zahraje světově uznávaná DJka Ladida a příchozí čeká módní přehlídka nové kolekce triček Light in the Darkness Studios.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=nM-9JO85c2Q&t=”]

Po celé léto až do 30. srpna si mohou návštěvníci ve 4. patře prohlédnout výstavy Matyáše Chocholy Dějiny lidstva a Petry Malinové Z úcty k hlíně a ve foyer jistě nepřehlédnou rozměrnou instalaci Dalibora Bači nazvanou Za kulisou, ve které bude autor v průběhu devíti měsíců trávit tři týdenní pobyty, oproštěn od konzumace jídla i kontaktu s okolním světem.

Kromě bohatého doprovodného programu galerie pro návštěvníky chystá i novou výstavu. Po dvouleté pauze se do královéhradecké galerie vrací kolekce plastik, reliéfů, obrazů, objektů a serigrafií Vladimíra Preclíka, kterou sám autor věnoval v roce 2008 Královéhradeckému kraji. Nová výstava ponese název po jednom z autorových děl Nekousavě kousati a bude k vidění od 25. června 2020 v prvním patře galerie v prostorách Galerie Vladimíra Preclíka. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Koupaliště Previous post Novinky na Jiráskově koupališti v Náchodě
Collage (1) Next post Komentovaná prohlídka nejnovějších obrazů Vladimíra Kiseljova aneb výklad z hlediska symboliky a archetypů děl