13. 6. 2024
Image (2)

V lednu vyjede do píseckých ulic Taxík Maxík

Od nového roku je pro seniory a zdravotně handicapované obyvatele Písku, držitele průkazu ZTP a ZTP/P, připravena nová speciální přepravní služba. Za poplatek 30 korun si budou moci objednat Taxík Maxík. 

„Cílem projektu je zvýšit komfort dopravy pro hůře pohyblivé osoby starší 70 let a lidi s postižením, kteří byli dosud při vyřizování běžných pochůzek po městě obvykle odkázání na pomoc druhých. Tím se zbytečně omezovala jejich soběstačnost a prohlubovala izolace. Jsme rádi, že tuto službu budeme moci našim seniorům nyní nabídnout,“ říká místostarosta Petr Hladík, v jehož gesci jsou sociální záležitosti. 

Slavnostní předání vozu Ford Tourneo upraveného i pro převoz vozíčkářů se uskutečnilo 10. prosince v Praze. Taxík doveze klienty i s případným doprovodem k lékaři, na větší nákup, na úřad nebo třeba za kulturou. K dispozici bude na telefonické objednání v pracovní dny od 7 do 16 hodin. Objednat si přepravu bude možné nejpozději den předem na telefonních číslech 731 517 801 nebo 731 520 396. Provozovatelem taxíku je Městské středisko sociálních služeb Písek. Pro tento účel organizace zaměstná na 1,5 pracovního úvazku dva řidiče, kteří se budou střídat ve voze a na dispečinku. Služba taxíku je nekomerční a město na jeho provoz bude přispívat. Přepravní podmínky jsou vyvěšeny na stránkách MěSSS Písek.

„Těší mě, že městské středisko sociálních služeb je součástí tohoto projektu. Líbí se mi na něm, že podpoří aktivizaci a socializaci seniorů či pohybově handicapovaných lidí. Jsem velice vděčná za to, že se takové věci daří v našem městě realizovat,“ dodává ředitelka střediska Marcela Průšová.

Taxík Maxík je projektem Nadace Charty 77 ve spolupráci se Senzačními seniory a společností Česká lékárna Holding.

zdroj: http://www.mesto-pisek.cz/v-lednu-vyjede-do-piseckych-ulic-taxik-maxik/d-25563

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Light 3176887 640 Previous post Vánoční oběd pro chudé a osamělé
Cq5dam Web 800 800 1 Cropped Next post Papež František: Mějme o Vánocích srdce otevřené k překvapení