21. 2. 2024
Transport 3146193 640

V hradeckém kraji zahynulo na silnicích nejméně lidí od roku 1961

 V Královéhradeckém kraji loni zemřelo na silnicích při 5074 dopravních nehodách 18 lidí, o šest méně než v roce 2017. Je to nejméně usmrcených lidí od roku 1961. V Královéhradeckém kraji také zemřelo na silnicích nejméně lidí ze všech regionů ČR. Počet nehod v kraji klesl o 89. Novinářům to dnes řekli zástupci krajské policie. Mezi hlavní příčiny tragických havárií patřilo nepřizpůsobení rychlosti stavu silnice, přejetí do protisměru a to, že se řidiči plně nevěnovali řízení. Počet mrtvých na silnicích v regionu klesá od roku 2013.

“I když je osmnáct usmrcených osob stále vysoký počet, tak je to v rámci Královéhradeckého kraje historicky nejnižší počet,” řekl vedoucí odboru dopravní policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petr Dušek. Osmnáct lidí zemřelo loni při 15 dopravních nehodách, přičemž u tří havárií byli usmrceni dva lidé. V pěti případech zemřel řidič osobního auta, čtyři spolujezdci, dva motocyklisté, tři cyklisté a čtyři chodci. Počet těžce zraněných lidí při nehodách loni vzrostl na 176 z předloňských 139. Nejvíce mrtvých bylo na Trutnovsku, a to sedm. Na Hradecku zemřeli při nehodách čtyři lidé, na Jičínsku tři, na Náchodsku dva a na Rychnovsku jeden člověk.

K nejtragičtějším nehodám patřila ta z 13. května v obci Machov na Náchodsku. Řidič osobního vozidla před tím, než narazil do domu, srazil devětapadesátiletého cyklistu. Cyklista a pětasedmdesátiletá spolujezdkyně z auta na následky zranění zemřeli.

Největším počtem dopravních nehod se policisté zabývali na Hradecku, a to 1631 případy, což bylo o 99 méně než předloni. Naopak nejméně nehod bylo na Rychnovsku 615, což představuje pokles o 34 nehod. “Královéhradecký kraj je v porovnání s ostatními kraji z hlediska počtu dopravních nehod průměrný,” řekl ČTK Dušek.

Co do počtu nehod v Královéhradeckém kraji vedou přetížené silnice první třídy a velká města, jako Hradec Králové nebo Trutnov. Nehody ve městech ale nepatří zpravidla k nejvážnějším. V Královéhradeckém kraji je více než 3700 kilometrů silnic, z nichž silnice první třídy tvoří 435 kilometrů, druhé 894 kilometrů a třetí třídy téměř 2400 kilometrů.

zdroj: https://www.hradeckralove.org/v-hradeckem-kraji-zahynulo-na-silnicich-nejmene-lidi-od-roku-1961/d-67528

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Volbasladku Obdelnik 1024x736 Previous post Prazdroj nechá vybrat lidi, jaké pivo má uvařit na začátek léta – Rozmarnou volbu
110302 I2600 Dyspraxie Sn635 Next post Dyspraxie trápí malé i velké