29. 5. 2024
Img 20210615 165544 Snapseed

V Galerii u Přívozu proběhla vernisáž výstavy Retrospektiva Czech Nature Photo

HRADEC KRÁLOVÉ – V roce 2017 byla založena soutěž a pořádána první výstava Czech Nature Photo. Prostřednictvím tohoto projektu je prezentována příroda celého světa, tak jak ji vidí fotografové. Důvodem vzniku této soutěže bylo mimo jiné i snaha motivovat veřejnost k její ochraně.

Soutěž je určena jak profesionálním, tak pokročilým amatérským fotografům. V roce 2021 soutěž vstoupila do svého jubilejního – pátého ročníku. Dosavadní ročníky se setkaly s velkým zájmem soutěžících a měly skvělé výsledky. I díky přihlášeným fotografiím je zřejmé, že Česko patří k zemím, kde má fotografie přírody silné postavení. Není náhodou, že řada domácích autorů fotí přírodu také pro mezinárodní agentury a vydavatele.

foto: Alisha Alisha

Výstava je otevřena pro veřejnost od 9. června 2021 do 31. 7. 2021 v galerii  U Přívozu Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Slavnostní vernisáž se konala toto úterý a zúčastnili se jí ředitelka soutěže Veronika Souralová, radní Královéhradeckého kraje Martina Berdychová a bývalý hejtman kraje Jiří Štěpán, kterého jsme požádali o několik slov.

“Když se díváme na fotografie zvířat, vnímáme jedinečné okamžiky, které fotografové zachytili. Na výstavě Retrospektiva Czech Nature Photo najdeme vedle fotografií z exotických destinací i záběry, které byly pořízeny v naší zemi. A právě to by nás mělo přinutit k zamyšlení, zda nebudeme svět okolo sebe také zachycovat skrze čočku objektivu fotoaparátu. Fotografie jsou vlastně koncentrované vzpomínky na události, na pocity a zážitky. A možná právě někdo z čtenářů tohoto textu bude mít možnost v budoucnu svá fotografická díla vystavovat,” říká Jiří Štěpán.

 

foto: Alisha Alisha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Medicine 5103043 1920 Previous post S náklady na provoz covidové linky pomůže hradecké fakultní nemocnici kraj
08 Divadlo Ad Hoc Pri Rocniku 2020 Next post Pernštejnlove – letní večery na Zámku Pardubice okoření láska a divadlo