25. 5. 2024
Mládě Guerézy Pláštíkové

V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci Zoo Praha obdivovat další mládě

Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga a podle chovatelů si zatím vede dobře.

„Samice Lucie se i tentokrát projevila jako velmi zkušená, vzorná matka, když i své jedenácté mládě hned řádně očistila. Mládě má dobrý sací i úchopový reflex, pravidelně pije a celkově se zdá být v pořádku,“ uvedl kurátor chovu primátů Vít Lukáš.

Mládě je možné pozorovat v expozici gueréz na Opičích ostrovech v dolní části pražské zoo, kde se již guerézy, vzhledem k příznivým teplotám, pohybují také ve venkovním výběhu. Návštěvníci mohou být svědky i toho, jak samice Lucie půjčuje svého potomka ostatním členům skupiny, včetně těch nejmladších. Jediný, kdo se tohoto neúčastní, je chovný samec Katanga, který dohlíží na bezpečí rodiny.

Mládě guerézy pláštíkové je možné pozorovat v expozici na Opičích ostrovech v dolní části pražské zoo, kde se již guerézy, vzhledem k příznivým teplotám, pohybují také ve venkovním výběhu. Na snímku mládě s matkou Lucií. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Nejmladšího člena skupiny návštěvníci rozpoznají snadno – je celý bílý, kromě růžového obličeje. Přibližně po měsíci jeho srst začne šednout, zhruba ve třech měsících věku získá typické černobílé zbarvení a v jednom roce bude mít plně vyvinutý plášť delších chlupů na plecích a hřbetě.

zdroj: https://www.zoopraha.cz/vse-o-zoo/press/tiskove-zpravy/12204-v-zoo-praha-se-narodila-guereza-plastikova-2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Road 1209369 1280 Previous post Rok 2020 na krajských silnicích: investice a opravy za téměř 1,4 miliardy
Dsc 1886 Next post Královéhradecký kraj se připravuje na případný výskyt koronaviru