4. 12. 2023
Tkalcovska 1

V centru Náchoda vzniká nová komunikace – propojí ulice Kladskou a Borskou

V tomto týdnu zahájilo město Náchod výstavbu nové komunikace v ulici Tkalcovské v trase bývalé vlečky. Zhotovitelem stavby nové místní komunikace, která představuje investici z rozpočtu města v celkovém objemu 15,5 mil. Kč, je firma STRABAG a.s., Hradec Králové.

Bude se jednat o místní jednopruhovou jednosměrnou komunikaci doplněnou o parkovací pruh, kde vznikne 29 podélných parkovacích míst, z toho dvě pro invalidy. „Nová komunikace propojí ulice Kladskou a Borskou v centru města a bude jednosměrná ve směru od Hronova. Řidiči jedoucí ve směru na Červený Kostelec, Dolní Radechovou a sídliště Plhov tak nebudou muset odbočovat až na okružní křižovatce u nádraží, tzv. u Itálie,“ upřesnil starosta Jan Birke.

foto: Město Náchod

Současně zde vznikne společný pás pro chodce a cyklisty, který umožní právě cyklistům obousměrný provoz v ulici Tkalcovské. Ve směru od ulice Kladské do ulice Borské pojedou cyklisti po jednosměrné komunikaci, v opačném směru budou moci využít sdílený pruh na stezce pro chodce a cyklisty, který bude opticky rozdělen pro bezpečný pohyb chodců i cyklistů. Úsek tak bude napojen na cyklistickou stezku podél silnice II/303 v ulici Kladské.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Součástí stavby, jejíž dokončení je plánováno na konec listopadu 2021, je i výstavba dešťové kanalizace pro zajištění odvodnění povrchu a veřejné osvětlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Passengers 1150043 1920 Previous post Od této neděle se změní jízdní řády autobusů
Bike 775799 1920 Next post Nad Babiččiným údolím se v sobotu sejdou cyklisté na XIX. ročníku Žernovského bajku