20. 4. 2024
Collage

V budově onkologického centra ve Volgogradu se instaluje lékařské vybavení

V nové budově Regionálního onkologického centra započala instalace moderního zařízení pro diagnostiku a léčbu zhoubných nádorů. Většina prací bude brzy hotova, úplné dokončení je plánováno v roce 2022.  Na místě pracuje přes 100 multidisciplinárních specialistů a k dispozici jim je veškerá potřebná technika.

V budově pokračují dokončovací práce, které představují instalaci vnitřních inženýrských sítí, také instalaci provětrávaného fasádního systému. Pracovníci v prostorech budoucí polikliniky instalují pro lékaře nezbytné vybavení, jako jsou anesteziologické přístroje, LED lampy pro operační sály, sterilizátory, ledničky atd. Také byly zahájeny práce ve venkovních prostorech, kde jsou postupně instalovány lampy, položena dlažba pro chodníky, pro zkrášlení prostředí bude namontována fontána. K dispozici budou také parkovací místa, těch bude připraveno celkem 120. Brzo se začne také pracovat na terénních úpravách.

Je nutné připomenout, že vybudovaná poliklinika bude pečovat jak o dětské, tak dospělé pacienty a je schopna zajistit lékařské vyšetření pro 100-600 pacientů za den. To se týká mamologického oddělení, endoskopie, klinická diagnostická laboratoře, jednotka resuscitace a intenzivní péče. Celková plocha dvoudílné budovy je 19,9 tisíce metrů čtverečních.

Na místě onkologického dispenzáře byla rovněž zahájena výstavba radiologické budovy, kde budou umístěna oddělení pro radioterapii, denních nemocnic, technologické, pomocné, sanitární a hygienické a servisní místnosti.

Když místo navštívil guvernátor Andrej Bočarov, tak stanovil jasný úkol připravit potřebnou dokumentaci pro vybudování centra pozitronové emisní tomografie s výrobou radiofarmak. Rozvoj onkologických služeb, vytvoření účinného řetězce od včasné diagnostiky po léčbu a rehabilitaci je jedním z klíčových úkolů guvernátora, který chce vytvořit základy jednotného moderního systému zdravotní péče zaměřeného na pacienta ve Volgogradském regionu.

K deseti stávajícím ambulantním onkologickým centrům, které využívá zhruba milion obyvatel, přibydou do konce tohoto roku další čtyři ambulantní centra onkologické péče. V tomto komplexu bude hlavní centrum, které se stane jediným koordinačním pracovištěm onkologického dispenzáře.

zdroj: http://volgograd.ru/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bon Jovi From Encore Nights Photo Still 4x3 (1) Previous post Koncerty v kině se vrací. Sérii kinopřenosů zahájí Bon Jovi
Collage (1) Next post Divadelní festival v Hradci Králové se letos koná v plném rozsahu