22. 4. 2024
Collage

V Bio Centralu je pěkně nabitý týden

Hradec Králové – Koncert britské kapely Oasis, obnovená premiéra filmu Až přijde kocour a dlouho očekávaná premiéra nové bondovky Není čas zemřít. To vše připravuje Bio Central pro své diváky v následujících dnech. S ochlazením se strávit večer v kině přímo nabízí.

Ve čtvrtek 23. září se diváci Bio Central dočkají hned dvou velkých akcí. Nejprve kino uvede obnovenou premiéru digitálně restaurovaného filmu s Janem Werichem a Emilií Vašáryovou Až přijde kocour. Projekce filmu, který natočil režisér Vojtěch Jasný v roce 1963, bude mimořádná tím, že nyní, na velkém plátně, s digitálně vyčištěným zvukem a hlavně obrazem nejlépe vynikne experimentální stránka filmu, hra s barvami a efekty a kamera, která činí snímek na svou dobu naprosto výjimečným. Promítání je určeno především studentům a je pro diváky zdarma. V rámci projektu Zpět do kina! ho podpořilo město Hradec Králové. Projekce začne v 17 hodin.

Večer od 20 hodin si přijdou na své posluchači britské kapely Oasis. Koncertní film Oasis Knebworth 1996 přináší mimořádný vhled do dění v Británii konce devadesátých let, která se tehdy pomalu vzpamatovávala z období hospodářské krize, a ve které zároveň vrcholila Oasis mánie. Sestřih dvou koncertů kapely v roce 1996 popisuje napojení kapely a jejích fanoušků, kterých se během dvou dnů v Knebworth parku sešlo kolem 250 tisíc. Chybět nebudou ani rozhovory s členy kapely a organizátory.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Na premiéru nové bondovky Není čas zemřít diváci čekali celé měsíce. Plánovanou premiéru několikrát posunula pandemie. Nyní pro trpělivce přichází mimořádná příležitost – Bio Central nachystal půlnoční předpremiéru 29. září od 23:59 hodin i premiérové uvedení 30. září ve dvou časech – v malém sále od 17:30 hodin i ve velkém sále od 22 hodin. V hlavní roli agenta 007 se i tentokrát představí Daniel Craig, sekundovat mu bude Rami Malek, Ana de Armas, Ralph Fiennes a Léa Seydoux.

Na programu kina jsou také stále oblíbené české tituly – Zátopek, Atlas ptáků, Láska pod kapotou nebo Hartlova komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel. V následujících dnech se diváci mohou těšit také na festival Febio Fest a vlnu podzimních filmových premiér. Užít si filmový maraton v Bio Central je ideální, protože nadcházejí chladné podzimní večery.

Kompletní program najdete na www.biocentral.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 Dsc9968 Previous post Filharmonie Hradec Králové uvedla Dvořákovo oratorium Svatá Ludmila
Image (1) Next post Příští rok může začít rekonstrukce hradeckého přestupního terminálu a křižovatky Fortny