Brno – Bez dvou původně nominovaných hráčů se bude muset i na mezinárodním turnaji v Brně obejít nový kouč basketbalových reprezentantů Diego Ocampo. Z důvodu trvajícího zranění budou chybět křídelník Jaromír Bohačík a pod košem naturalizovaný power forward James Karnik.

Lvy, chystající se na olympijskou předkvalifikaci, v brněnské hale Vodova čekají tento pátek vicemistři světa z Argentiny (17:00) a v neděli tým Belgie (opět 17:00). Oproti turnaji v Portugalsku už se k mužstvu naopak připojí Vít Krejčí a Martin Peterka.

„Jaromíra Bohačíka trápí ještě z předchozí sezony achilovka a je potřeba ji doléčit, aby byl připraven na nadcházející sezonu. U Jamese Karnika pak přetrvává dlouhodobá komplikace s kolenem. V únorovém okně světové kvalifikace se nám ho podařilo ještě v rámci možností připravit na reprezentační utkání, pak měl delší čas volno, ale zranění se nepodařilo uspokojivě vyléčit, aby s námi mohl plnohodnotně fungovat,” uvedl reprezentační manažer Michal Šob, který má za sebou náročné týdny.

Zorganizovat příjezd a účast zejména Argentinců na CZ BASKETBALL CUPU totiž byl velmi náročný logistický úkol

„Bylo to složité a stále je. Týmu totiž zrušili let ze španělského Alicante, kde se připravuje už asi měsíc. Vyjednávání na můj evropský vkus byla poměrně komplikovaná a táhlá, nicméně jsem rád, že se to podařilo, protože jde o úřadující vicemistry světa, byť překvapivě chybějí na blížícím se světovém šampionátu. V týmu mají řadu zvučných jmen a já jsem strašně rád, že se do Česka po EuroBasketu podařilo přivést další kvalitní tým, tentokrát z Jižní Ameriky. Věřím, že vše dobře dopadne,” klepe na dřevo Šob.

Dohadování celé akce mělo podle něj řadu specifik. „Výprava Argentiny je poměrně velká, čítá 27 osob a měly určité speciální požadavky třeba po stránce jídelníčku. Týkalo se to mimo jiné některých ryb, které se u nás ani nedají sehnat, což se muselo upravovat. V Evropě taky nejsme zvyklí na jihoamerickou zvykovou kulturu, kdy se spousta věcí řeší na poslední chvíli, a je to tam brané za samozřejmé. Časově a psychicky to tak bylo náročné, ale je to svátek basketbalu a my jsme rádi, že se tu Argentina bude moct představit. Ani nevím, kdy k tomu došlo naposledy.”

Součástí přípravných operací byla i změna termínu utkání. Původně se totiž měli lvi utkat s Argentinou až v neděli.

„Jejich tým nám ale později oznámil, že v neděli už letí domů, kdy my jsme jejich poslední zastávkou v Evropě. Utkání se tak přesouvalo na pátek a my se fanouškům omlouváme za komplikace,” uvedl Michal Šob.