20. 4. 2024
Dsc 0221

Ústecká Arma byla nad síly Votroků

V rámci 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali fotbalisté Hradce Králové do Ústí nad Labem. Severočeši se ujali vedení v prvním poločase, kdy zaváhání hostující obrany potrestal Drame. Ve druhém dějství se Votroci dostali více do hry, šanci na vyrovnání měl například Adam Vlkanova nebo Jakub Šípek. V 79. minutě rozhodl o osudu utkání svou druhou brankou Drame, když se trefil nechytatelně do šibenice.

Ústecká Arma byla v prvním poločase aktivnějším týmem. První pokus vyslal v 10. minutě Akpan Bassey, gólman Radim Ottmar byl připraven. Ve 29. minutě se po chybné rozehrávce Votroků dostali domácí do vedení. Nabídnutou šanci využil z hranice velkého vápna osamocený Youba Drame, prudká střela francouzského záložníka zaplula nechytatelně do brány, 1:0.

Za celou první půli si Votroci připsali jediný střelecký pokus, stalo se tak ve 33. minutě zásluhou Dominika Soukeníka. Ústecký Tvrdoň byl však pozorný. Domácí si vypracovali v závěru ještě jednu příležitost, ovšem Písačka z bezprostřední blízkosti nedokázal propasírovat míč přes obranu Votroků.

Trenér Zdenko Frťala poslal do druhé pětačtyřicetiminutovky Doležala a Šípka. A byl to právě druhý jmenovaný, který mohl v 59. minutě vyrovnat. Adam Vlkanova hledal volného Kubu Šípka u tyče, ten o kousek na míč nedosáhl. To byla velká škoda! Hradeckou aktivitu dokládalo i několik střeleckých možností, své štěstí zkoušel Vlkanova nebo střídající Miloš Kopečný. V prvním případě chyběla přesnost a ve druhém byla trefena pouze boční síť.

Na druhé straně musel Radim Ottmar vytasit pohotový zákrok po možnosti Proška z levé strany. Aktivní Adam Vlkanova hlavičkoval v 71. minutě přímo do náruče brankáře Mariána Tvrdoně. V 79. minutě podruhé v zápase zazářil Youba Drame. Tentokrát se prosadil výstavní trefou z pětadvaceti metrů přímo do šibenice, 2:0.

Hradečtí se nevzdávali, z dálky pálil například Jakub Šípek, Fanda Čech zase zkusil přízemní ránu, ale brankář Marián Tvrdoň vše s jistotou zneškodnil. Závěr pátečního duelu si už Arma zkušeně pohlídala a k radosti necelé tisícovky diváků si došla po dlouhých deseti letech k výhře nad Hradcem Králové.

zdroj: https://www.fchk.cz/zapas.asp?id=Ustecka-Arma-byla-nad-sily-Votroku-1728

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jan Švejdar, Petr Petřík, Jiří Štěpán Previous post Hejtman přijal nového ředitele krajského policejního ředitelství
C2f9b00c104788b49b8710e2442d2695 Next post Slavnostní osazení sochy před knihovnou – 30. výročí sametové revoluce