25. 5. 2024
Usk Handlova

USK se proti oslabené Handlové protrápil k postupu

Praha – Třetí čtvrtfinálový zápas Louda Auto FINAL 8 Česko-slovenského poháru mužů proti sobě svedl mladíky z USK Praha a slovenského MBK Baník Handlová. Ten dorazil do Prahy oslaben o čtveřici už bývalých zahraničních opor jen s osmi hráči a nakonec z toho byla porážka 57-66. USK se tak může těšit na semifinálový duel proti Nymburku.

USK hrál tradičně bojovný basketbal s tvrdou obranou a po třech a půl minutách tak na tabuli svítilo skóre 2-3. V polovině první čtvrtiny už měl USK pět faulů, zatímco hosté žádný a za první část házeli 14 šestek, proměnili však jen 4. USK se střelecky velmi trápil, ale do druhé čtvrtiny šel jen s minimálním mankem 13-14.

Střeleckou mizérii si USK přenesl i do druhé části a náskok hostů se postupně zvýšil až na 32-19. Rozdíl byl v té době především ve střelbě (USK 26/7 – Handlová 16/11). A to ještě slovenský tým zahodil jedenáct ze 17 šestek. Po timeoutu Franka Kuhna se hráči USK mírně zvedli, ale přesto šli do šaten po trojce ex-kolínského Jakuba Petráše za manka 26-35.

Druhou půli zahájili Pražané šňůrou 9-0 a po třech a zanedlouho bylo vyrovnáno (35-35). Poté došlo opět na obou stranách k střelecky slabším chvilkám (Handlová dala za třetí čtvrtinu jen devět bodů), aby Matt Johnson s klaksonem třetí části poslal trojkou USK do mírného vedení 45-43. Pražanům se vyplácelo faulovat, hosté tu měli šestky jen 23/10.

V poslední čtvrtině dokázal USK odskočit díky několika slepeným trojkám na 58-51 tři a půl minuty do konce. Za stavu 58-54 pak Petráš ve snaze zachránit míč přihrál přímo pod svůj koš do rukou Pražana Vlka, který zvýšil na 60-54. A ani trojka Juraje Láštiče už hostům nepomohla. Celý zápas odehráli v podstatě v šesti hráčích .

Marek Vyroubal z USK se v první půli zranil a zbytek poločasu ledoval levé koleno. Druhou půli už seděl na lavičce v civilu.

Handlová zápas do značné míry prohrála šestkami (25/12). USK díky širší rotaci dominoval v bodech lavičky (38-1) a přestřílel soupeře z trojek (8-5). Dvojciferně jej táhli Johnson (17), Vlk (14) a Faulkner (12), Handlovou tlačili Láštič (19), Balčiunas (17) a Pipíška (13).

Dalibor Vlk (forward USK Praha): „Je pravda, že to byl boj. Asi jsme takový průběh úplně nečekali. První poločas nebyl právě v naší režii a asi jsme je podcenili, nebo nevím, co se stalo. Do zápasu jsme se ale vrátili a druhý poločas už byl přesně tak, jak jsme měli hrát, a nakonec přišlo zasloužené vítězství. Je fakt, že naše střelba byla dnes hrozná, asi to bylo novým prostředím, ale důležité je, že jsme dokázali vyhrát. Zatím nevím, jak to vypadá s Markem Vyroubalem, ale pokud jde o semifinále, my máme Nymburku co vracet. Rozhodně to nejdeme jen odehrát, jdeme to vyhrát a uvidíme, co se bude dít.”

Branislav Pipíška (rozehrávač MBK Baník Handlová):  „My jsme se dnes semkli, řekli si, co tu chceme předvést, že do toho dáme energii a dali jsme ze sebe všechno, což nám vyšlo. Téměř celý zápas jsme až do poslední čtvrtiny vyhrávali a potom už se ukázala naše menší rotace. Už jsme nemohli, nedali jsme i některé lehké střely a dovolili USK skórovat. Ale můžeme být spokojení. Do poločasu nás určitě srážely minuté šestky. Dát jich víc, určitě by to vypadalo jinak. Je to velká škoda. A jestli zítra vstaneme? Určitě ano. Zregenerujeme na hotelu, oddychneme si a všichni máme dost natrénováno, abychom tady ty tři zápasy ve třech dnech zvládli.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Decin Komarno Previous post Válečníky spasil Svoboda 18 body ve čtvrté čtvrtině!
Olomoucko Levice Next post Levice po zdolání Olomoucka jediným slovenským týmem v semifinále