22. 4. 2024
Time 3435879 1280

Úřady omezují osobní kontakty. ÚP ČR a ČSSZ upravují úřední hodiny, MPSV pozastavuje konzultační dny

S ohledem na aktuální vývoj epidemie a navazující vládní opatření se úřady snaží snížit bezprostřední kontakt svých pracovníků s klienty na minimum. Ministerstvo práce a sociálních věcí, ani Úřad práce ČR (ÚP ČR) a Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) nejsou výjimkou. MPSV proto až do odvolání pozastavuje konzultační dny pro veřejnost. ÚP ČR a ČSSZ přistoupily k úpravě úředních hodin. Drtivou část agendy je možné řešit bezkontaktně, z pohodlí domova.

Vzhledem k aktuální epidemické situaci, nově přijatým krizovým opatřením a v souladu s příslušným usnesením Vlády ČR pozastavuje Ministerstvo práce a sociálních věcí až do odvolání konzultační dny pro veřejnost.

V souvislosti s aktuálním děním upravil svůj provoz také Úřad práce ČR. Od 12. 10. 2020 jsou úřední hodiny až do odvolání omezeny na všech kontaktních pracovištích v celé republice. Lidé mohou i nadále komunikovat s ÚP ČR elektronicky. Osobní návštěva proto není vždy nutná. ÚP ČR doporučuje všem klientům, aby zasílali své dokumenty například prostřednictvím datové schránky. Na ÚP ČR platí také preventivní opatření
pro veřejnost, která spočívají v povinném nošení ochranných prostředků dýchacích cest při vstupu do budov úřadu. Povinná je i desinfekce rukou.

Úřední hodiny Úřadu práce ČR:

Pondělí: 8:00-13:00
Úterý: na objednání
Středa: 8:00-13:00
Čtvrtek: na objednání
Pátek: na objednání

K úpravě úředních hodin přistoupila od 22. října 2020 také ČSSZ. Úprava je prozatím platná do 3. listopadu 2020. Stejně jako na ÚP ČR, i na ČSSZ je pro veřejnost povinné dodržovat výše zmíněná preventivní opatření.

I přes změnu v úředních hodinách se ale ČSSZ snaží svým klientům vyjít vstříc. Pro ty z nich, pro které je obtížné uvolnit se v dopoledních hodinách ze zaměstnání, přesunula ČSSZ středeční úřední hodiny na odpoledne, tj. na 12:00–17:00. Komunikaci s úřadem může významně usnadnit také využít možnost objednávkového systému.

Úřední hodiny ČSSZ, OSSZ, PSSZ a MSSZ Brno:

zdroj: https://www.mpsv.cz/web/cz/-/urady-omezuji-osobni-kontakty-up-cr-a-cssz-upravuji-uredni-hodiny-mpsv-pozastavuje-konzultacni-dny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage Previous post Jak je to v souvislosti s nově zavedenými krizovými opatřeními s venkovními sportovišti v Náchodě?
Image Proxy Next post Klicperovo divadlo se vrací ke streamování Podkroví Live