13. 6. 2024
Wta Premier Aegon Classic

Upřesnění informací k případu napadení Petry Kvitové

Informace zveřejňujeme až po provedení zásadních procesních úkonů. 

V únoru letošního roku byl pod Úřadem služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR zřízen pracovní tým složený z pracovníků týmu Tempus a kriminalistů z KŘP Olomouckého kraje za účelem znovuotevření případu napadení poškozené Petry Kvitové z 20. prosince 2016, ke kterému došlo v Prostějově v jejím bytě.

Na základě znovuprověření všech poznatků a operativního šetření se policistům tohoto týmu podařilo shromáždit důkazy, které je v letošním květnu opravňovaly zahájit trestní stíhání proti konkrétní osobě. Dvaatřicetiletému muži z Prostějovska bylo sděleno obvinění pro trestný čin Vydírání a Okresním soudem v Prostějově byl vzat do vazby. Jedná se o muže, který byl v minulosti odsouzen pro obdobnou násilnou trestnou činnost.

V současné době nadále probíhají úkony trestního řízení, kdy předpokládáme, že do konce měsíce července podáme krajskému státnímu zástupci Krajského státního zastupitelství v Brně návrh na podání obžaloby. Vzhledem k těmto skutečnostem a po dohodě s krajským státním zástupcem nebudeme poskytovat, vyvracet, ani potvrzovat žádné informace.

V případě odsouzení tomuto muži hrozí trest odnětí svobody s horní hranicí dvanácti let.

Tímto bychom rádi poděkovali všem médiím, která akceptovala náš požadavek, který jsme zveřejnili v letošním květnu na našem oficiálním twitterovém účtu, a neztěžovali práci našich policistů. V této době jsme nemohli poskytovat jakékoliv informace z důvodu probíhajících a plánovaných úkonů v trestním řízení, aby nebyl zmařen účel trestního řízení.

14. června 2018
kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí Policejního prezidia ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Previous post Erich Brabec : “Ztráta titulu nás mrzí, kluci ale makali fantasticky”
Dalnice.ilu Next post Hradec Králové podal námitky ke stavbě dálnice