22. 4. 2024
Předání šeku

Univerzitní běh zaznamenal nebývalý zájem studentů i veřejnosti

Cílovou metu 5 000 000 kroků zvládli účastníci UHK USO Challenge 2021 s BATIST Medical pokořit už v úterý 4. května, tedy pouhý den od začátku akce. A protože ještě zbývalo pět dní do konce sběru kroků, bylo jasné, že finální počet překoná všechny původní představy. Běžkyň a běžců, kteří nasbírali maximální započitatelné množství kroků (210 000), bylo hned 16.

S takovým počtem kroků (23 247 650) bychom doběhli téměř kamkoli na Zemi, samozřejmě vzdušnou čarou, třeba i na Nový Zéland. „Primárně jsme ale šťastní, že se podařilo vyběhat či vychodit potřebný počet kroků pro splnění charitativního cíle naší akce, mockrát děkuji všem zapojeným,“ komentuje výsledek týdenního snažení rektor UHK Kamil Kuča. Díky společnosti BATIST Medical z Červeného Kostelce bylo Oblastní charitě Hradec Králové darováno celých 50 000 Kč. Charitativní výzva probíhala ve dnech 3. – 9. května 2021.

Do výzvy se aktivně zapojilo 639 osob, každý sbíral kroky pomocí aplikace Pacer a nadšení účastníků vyústilo v překonání cílové mety 5 000 000 kroků hned druhý den. Ostatní dny účastníci soutěžili svými výkony o ceny UHK: univerzitní oblečení a kšiltovky. Mrzí nás jen, že nemůžeme odměnit všechny zapojené, ale snad alespoň vědomí, že jsme pomohli rodinám v nouzi, poslouží jako odměna morální, dodává rektor UHK Kuča.

Kvůli pandemické situaci zůstalo slavnostní předání šeku v online podobě. Zástupci univerzity, BATIST Medical a královéhradecké charity se sešli ve virtuálním prostředí a k předání šeku také muselo dojít trochu improvizovaně. Pro BATIST Medical je hodnota postarat se o potřebné na žebříčku priorit velmi vysoko. Proto jsem rád, že jsme této akce mohli být součástí. Věřím, že peníze prostřednictvím charity pomohou tam, kde mají, tedy samoživitelům a samoživitelkám. Budeme potěšení, když na podobné akce budeme zváni i v budoucnosti, říká ředitel východočeské společnosti BATIST Medical Tomáš Mertlík, který zároveň působí jako člen Správní rady UHK a podle magazínu Forbes je jedním z nejúspěšnějších českých podnikatelů.

Na online setkání zástupců všech tří zapojených institucí připomněla ředitelka Diecézní charity Hradec Králové Aneta Maclová také to, že dlouhodobá spolupráce se projevila už i minulý rok, kdy univerzitní studenti vyráběli na 3D tiskárnách ochranné štíty pro pracovníky charity. Vážíme si všech skutků milosrdenství a soucitu s těmi, kteří v životě neměli tolik štěstí a s pokorou přijímáme dar, dodává ředitel Oblastní charity Hradec Králové, Vojtěch Šůstek. „Díky tomuto daru můžeme pomoct neúplným rodinám pořídit pro své děti základní školní pomůcky, případně pořídit léky, kterých se kvůli tíživé finanční situaci některým nemocným dětem nedostává, uzavírá vedoucí Domova pro matky s dětmi Zdeňka Koutníková.


Univerzita Hradec Králové

Univerzita Hradec Králové je největší výzkumnou a vzdělávací institucí v Královéhradeckém kraji, která v současné době vzdělává přes 6 500 studenů a studentek ze všech koutů České republiky a zahraničí. Historie univerzity sahá až do roku 1959. Na čtyři fakulty UHK se v letošním roce ke studiu v následujícím období přihlásilo téměř 7 500 zájemců a zájemkyň. Rektorem UHK je světově uznávaný toxikolog profesor Kamil Kuča.

BATIST Medical a.s.

Batist Medical z Červeného Kostelce je významný evropský dodavatel a výrobce roušek, nanoroušek, zdravotnických a hygienických produktů na ošetřování ran, obvazů a dalších hygienických pomůcek pro zdravotnictví. Batist Medical byl jednou z prvních firem v Evropě, která řešila naléhavou potřebu ochrany proti Covid-19, a tak v Červeném Kostelci zahájila výrobu ochranných roušek s filtrem z nano vláken. Dnes jsme jedním z největších výrobců roušek z nanovláken v Evropě.

 Diecézní katolická charita Hradec Králové

KAŽDÝ ČLOVĚK JE PRO NÁS DŮLEŽITÝ – v tomto duchu iiž téměř 30 let pomáhá DCHHK nemocným a potřebným u nás i v zahraničí. Prostřednictvím sítě 20 regionálních Charit poskytuje přes 200 sociálních a zdravotních služeb na území 5 krajů (Královéhradeckého, Pardubického, Středočeského, Libereckého a Kraje Vysočina). Tyto služby a pomoc vyhledá ročně přes 40 tisíc obyvatel ČR i cizinců. DCHHK rozvíjí také dobrovolnictví, napomáhá integraci cizinců, v rámci projektu Adopce na dálku realizuje rozvojovou pomoc v chudých oblastech Indie. Více o nás na www.hk.caritas.cz.

 Domov pro matky s dětmi – Oblastní charita Hradec Králové 

Zařízení po dobu téměř dvaceti let nabízí dočasné útočiště a pomoc osamělým matkám nebo otcům s dětmi, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci bez zázemí především z Královéhradeckého kraje. Poskytuje jim ubytování v bezpečném prostředí, sociální poradenství, podporuje rozvoj jejich schopností a dovedností důležitých pro běžný život. Velkou pozornost pracovníci věnují také dětem. Klub Mariánek nabízí prostor pro setkávání, učení, hry, rukodělné činnosti. Více o službě na www.charitahk.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mche Lee Pc91jm1dlwa Unsplash Previous post Do hradeckých městských základních škol se hlásí 1136 prvňáčků
Collage (4) Next post Modernizace učeben a zázemí ZŠ Náchod-Plhov přesahující 10 milionů korun byla dokončena