22. 4. 2024
179099390 269001621546984 3809087857765927666 N

Univerzitní běh podpoří rodiny s dětmi v Královéhradeckém kraji

Za každých 100 000 uběhnutých nebo ušlých kroků 1 000 Kč na charitu. To je ambiciózní plán Univerzity Hradec Králové (UHK), která chce společnými silami svých příznivců, studentů a zaměstnanců vychodit či vyběhat až 50 000 Kč. Tuto částku potřebným rodinám s dětmi v Královéhradeckém kraji věnuje společnost BATIST Medical z Červeného Kostelce. Cílem je meta 5 milionů kroků.

„Toto období patří tradičně na UHK oblíbenému závodu fakult Academic run, jehož vyvrcholením je závod o pohár rektora. V tomto roce je ale situace jiná a my jsme se rozhodli logiku závodů trošku obrátit. Letos proto na UHK neběžíme proti sobě, ale všichni společně a pro dobrou věc,“ vysvětluje rektor UHK Kamil Kuča motivaci letošní charitativní premiéry a dodává: „Každý, kdo nás chce podpořit a sbírat s námi ušlé či uběhnuté kroky na charitu, se musí nejdříve registrovat na webu sport.uhk.cz, kde obdrží ke stažení link do aplikace Pacer. Ta při sportovním výkonu sčítá kroky a eviduje celkový počet všech zapojených.“ Charitativní výzva probíhá ve dnech 3. – 9. května 2021.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

O výměnu kroků za finanční obnos se postará partner celé charitativní akce společnost BATIST Medical z Červeného Kostelce, která je významným evropským dodavatelem a výrobcem roušek, nanoroušek, zdravotnických a hygienických produktů. „Charitativní činnost patří v BATIST Medicalu již po mnoho let k přirozené součásti našeho udržitelného rozvoje a její správnost k našemu přesvědčení. Propojení významné vzdělávací instituce, sportu a charitativní činnosti pomůže získat potřebné prostředky rodinám s dětmi, ale zároveň má širší pozitivní dopad na studenty, veřejnost a okolí. I proto jsme se rozhodli projekt podpořit a je nám ctí být jeho součástí,“ pokračuje majitel a ředitel společnosti BATIST Medical Tomáš Mertlík.

Probíhající pandemie připomněla složitou situaci mnoha rodin samoživitelek a samoživitelů. Ta se týká i Královéhradeckého kraje. Právě těmto potřebným skupinám bude dar od společnosti BATIST Medical distribuovat Diecézní katolická charita v Hradci Králové.

„Již nyní před startem běhu děkuji Univerzitě Hradec Králové za jeho uspořádání a zacílení na pomoc těm, kteří to mají v životě o něco těžší. Děkuji také společnosti BATIST Medical nejenom za to, že nás svými nanorouškami chrání před covidem-19, ale že se umí podělit s těmi, kdo strádají. A moje poděkování patří i všem, kteří se do běhu zapojí, a tím nejenom posílí své zdraví, ale projeví i solidaritu s maminkami s dětmi v nouzi pobývajícími v současné době v Domově pro matky s dětmi Oblastní charity Hradec Králové. I jejich jménem přeji všem běžcům radost z pohybu, pevné zdraví a veselou mysl!“ doplňuje Aneta Maclová, ředitelka Diecézní katolické charity Hradec Králové.

Do charitativní akce UHK USO Challenge s BATIST medical se po registraci může zapojit úplně každý, stačí se jen registrovat a při sportovní aktivitě nezapomenout staženou aplikaci Pacer zapnout. Kroky se počítají jen při běhu a chůzi.


Univerzita Hradec Králové je největší výzkumnou a vzdělávací institucí v Královéhradeckém kraji, která v současné době vzdělává přes 6 500 studenů a studentek ze všech koutů České republiky a zahraničí. Historie univerzity sahá až do roku 1959. Na čtyři fakulty UHK se v letošním roce ke studiu v následujícím období přihlásilo téměř 7 500 zájemců a zájemkyň. Rektorem UHK je světově uznávaný toxikolog profesor Kamil Kuča.

BATIST Medical a.s.

Batist Medical z Červeného Kostelce je významný evropský dodavatel a výrobce roušek, nanoroušek, zdravotnických a hygienických produktů na ošetřování ran, obvazů a dalších hygienických pomůcek pro zdravotnictví. Batist Medical byl jednou z prvních firem v Evropě, která řešila naléhavou potřebu ochrany proti covid-19, a tak v Červeném Kostelci zahájila výrobu ochranných roušek s filtrem z nano vláken. Dnes jsme jedním z největších výrobců roušek z nanovláken v Evropě.

Diecézní katolická charita Hradec Králové

KAŽDÝ ČLOVĚK JE PRO NÁS DŮLEŽITÝ – v tomto duchu iiž téměř 30 let pomáhá DCHHK nemocným a potřebným u nás i v zahraničí. Prostřednictvím sítě 20 regionálních Charit poskytuje přes 200 sociálních a zdravotních služeb na území 5 krajů (Královéhradeckého, Pardubického, Středočeského, Libereckého a Kraje Vysočina). Tyto služby a pomoc vyhledá ročně přes 40 tisíc obyvatel ČR i cizinců. DCHHK rozvíjí také dobrovolnictví, napomáhá integraci cizinců, v rámci projektu Adopce na dálku realizuje rozvojovou pomoc v chudých oblastech Indie. Více o nás na www.hk.caritas.cz.

Domov pro matky s dětmi – Oblastní charita Hradec Králové 

Zařízení po dobu téměř dvaceti let nabízí dočasné útočiště a pomoc osamělým matkám nebo otcům s dětmi, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci bez zázemí především z Královéhradeckého kraje. Poskytuje jim ubytování v bezpečném prostředí, sociální poradenství, podporuje rozvoj jejich schopností a dovedností důležitých pro běžný život. Velkou pozornost pracovníci věnují také dětem. Klub Mariánek nabízí prostor pro setkávání, učení, hry, rukodělné činnosti. Více o službě na www.charitahk.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 1 Previous post Přestupový hokejový trh se otevřel, Mountfield HK vítá čtyři nové hráče
Kamery Next post Na pořádek v Náchodě budou dohlížet mobilní kamery