29. 5. 2024
Collage

Univerzita Hradec Králové pomáhá dál v boji s pandemií. Dětem s výukou pomáhají budoucí učitelé

Sami procházejí diskomfortem spojeným s vysokoškolskou distanční výukou, přesto pomáhají. Dvě stovky budoucích učitelů z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové (PdF UHK) doučují žáky základních škol, kteří online výuku nezvládají. Nejpotřebnějším UHK navíc darovala další počítače.

„Univerzita Hradec Králové se již od jara minulého roku aktivně zapojovala do boje s pandemií, a to jak dobrovolnickými aktivitami svých studentů, tak například výrobou a distribucí čtyř desítek tisíc kusů ochranných obličejových štítů,“ připomíná aktivity UHK rektor Kamil Kuča s tím, že i nyní jsou studenti velmi aktivní a vedle vlastního studia pomáhají, kde se dá. „My aktuálně víme zhruba o dvou stovkách studentů a studentek naší fakulty, kteří pomáhají s distanční výukou dětí na základních školách, a to jak v rámci svých povinných pedagogických praxí, tak formou skupinového či individuálního doučování ve školách nebo přímo v rodinách v Hradci Králové, ale i v místech, odkud přímo pocházejí. Tyto aktivity následně našim studentům jako motivaci pomáhat uznáváme jako praxi, takže  je za to odměníme kredity, jako za standardní předmět. Právě z tohoto důvodu vznikl zcela nový předmět Dobrovolnická praxe, který si studenti mohli poprvé zapsat na letošní letní semestr,“ vysvětluje proděkanka PdF UHK pro praxe Michaela Mádlová.

Distanční výuka bohužel negativně zasáhla zejména děti ze sociálně-ekonomicky a kulturně znevýhodněného prostředí, proto UHK darovala další dvě desítky počítačů právě na účely vzdělávání. V prvním případě šlo o dodávku notebooků do Dětského domova Vrbno p. Pradědem, kam počítače darovala Přírodovědecká fakulta (PřF UHK) a Fakulta informatiky a managementu (FIM UHK). Druhá část počítačů putovala z Filozofické fakulty (FF UHK) do Dětského domova Nechanice. “Úloha filozofických fakult je mimo jiné i ve společenské odpovědnosti, zvláště pak vůči znevýhodněným skupinám. Darování notebooků je tak pro nás samozřejmostí a jsme moc rádi, že tím alespoň trochu pomůžeme právě dětem z dětského domova,“ uzavírá děkan FF UHK Jan Prouza.

Univerzita Hradec Králové i nadále propojuje na svých webových stránkách organizace, které potřebují rozmanité formy pomoci, se studenty UHK, a to prostřednictvím „Formuláře pro organizace hledající dobrovolníky na UHK“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nachod Areal 15 Previous post Nové náchodské pavilony budou do léta plně vybavené
Collage (1) Next post Votroci porazili Žižkov 4:2