21. 2. 2024
Mbtd5as2sq5d0202f9df5ee7.14724143

U15 finále žákovské fotbalové ligy vybojoval FC Baník Ostrava nad AC Sparta Praha

O víkendu kluci slavili výhru v České lize žáků. O mistrovský titul si tak zahráli s ostravským Baníkem, který zcela suverénně vyhrál Moravskoslezskou žákovskou ligu. Utkání se hrálo na neutrální půdě ve Frýdku-Místku, a i přes velkou touhu tuto trofej získat, nás Baník, díky využitým standardkám, porazil 0:2.

Od první minuty byla Sparta pod tlakem. Kluci nezachytili začátek utkání a Baník hrozil. Dokonce nastřelil břevno a jednou jsme odkopávali míč až z brankové čáry. První branka přišla až z přímého kopu. Přibližně ze sedmnácti metrů se krásně trefil Daniel Šmiga, který nedal našemu brankáři šanci. Baník šel do vedení a my se snažili utkání vyrovnat.

Ve druhém poločase jsme se snažili nepříznivý výsledek srovnat. Dostali jsme Baník pod tlak a vybojovali si spoustu rohů a trefili i brankovou konstrukci. Bohužel jsme branku nevsítili a v 52. minutě opět přišel náš faul před vápnem. Střelu sice brankář Doležal vyrazil, ale na dorážku ostravského Lukáše Levčíka nestačil, a protože už se výsledek do konce zápasu neměnil, pohár cestuje do Ostravy.

FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 2:0 (1:0)

Branky: 28. Šmiga, 52. Levčík

Finálový zápas zhodnotil hlavní trenér kategorie Michal Vychodil: „Jsem zklamaný. Očekával jsem při kvalitách soupeře, že nás čeká tým, jeho pojetí a celkově zápas jako takový, který potkáme málokdy. Vše se jen potvrdilo a zklamaný jsem proto, že jsme nebyli vyrovnaným partnerem. Náš výkon byl vzdálený představám a možnostem týmu i hráčů. Byly jen dvě čtvrthodinové pasáže, kdy jsme dokazovali, proč jsme získali právo hrát finálový zápas o přeborníka. Ve zbytku šlo o zasloužené vítězství s průběhem, který vyzníval pro soupeře. Především v počtu brankových příležitostí to byl zápas jednoznačný. Působili jsme nesourodě v týmovém pojetí a kontrast byl v individuálních výkonech spojených s přínosem pro výkon týmu a hru. Baník je v této kategorii dlouhodobě nejlepší a dnes to opět prokázal a dokázal.“

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Qun5452hgx5cfdfb077c4526.26033161 Previous post Dorostenky AC Sparta Praha vyhrály ligu
Back To School 1576790 1280 Next post Bude zavedena roční tvůrčí pauza pro učitele po 10 letech?