22. 4. 2024
Family 1866868 1920

Týden pěstounství upozorňuje na potřebu náhradní péče

Královéhradecký kraj pořádá ve spolupráci s městskými úřady a neziskovými organizacemi na podporu náhradní rodinné péče Týden pěstounství Královéhradeckého kraje. Uskuteční se ve dnech 13. až 19. září 2021 a nabídne program pro odbornou i širokou veřejnost.

„Týdnem pěstounství chceme rozšířit povědomí o náhradní rodinné péči. Ta je totiž nenahraditelnou součástí sociální práce s ohroženými dětmi. V současné době se stále potýkáme s nedostatkem pěstounských rodin a nízkým zájmem o tuto problematiku. Aktivitami v rámci Týdne pěstounství chceme zvýšit prestiž náhradní rodinné péče, potažmo pěstounství směrem k širší veřejnosti a navýšit počet kvalitních pěstounů. Ty současné chceme ocenit a upřímně jim poděkovat za dosavadní práci. Dávají dětem to nejdůležitější, domov v pravém slova smyslu,“ uvedla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová.

Krajský úřad Královéhradeckého kraje sleduje počty pěstounů v rámci statistik. Vyplývá z nich potřeba zvýšení povědomí o pěstounství směrem k veřejnosti, potřeba získání nových zájemců o dlouhodobou pěstounskou péči, a tím upřednostnění přirozeného prostředí pro děti před svěřením do ústavní péče.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„V současné době evidujeme téměř 300 dětí, kterým bychom chtěli zprostředkovat pěstounskou péči. Jedná se převážně o děti se sourozeneckými vazbami, kterým je více jak deset let. Žijí v dětských domovech a nutně potřebují blízkou osobu, pocit jistoty a vizi do budoucnosti,“ doplňuje náměstkyně Berdychová.

Program týdne pěstounství byl připraven ve spolupráci městských úřadů neziskových organizací a je určen nejen pěstounům, ale i veřejnosti. Dále přichází řada organizací s programem jen pro pěstouny. Například Galerie moderního umění v Hradci Králové s nabídkou výtvarných programů, Muzeum východních Čech zase pořádá program pro pěstounské rodiny, kdy součástí bude krátká komentovaná prohlídka výstavy Umění pro císaře. Děti si budou moci například sáhnout na krunýř želvy obrovské, prohlédnout model dávno vyhynulého ptáka doda mauricijského, potěžkat stehenní kost žirafy či obdivovat pravý bezoárový kámen. V rámci Týdne pěstounství Královéhradeckého kraje Hvězdárna v Úpici zve na Večery s dorůstajícím Měsícem a Regionální muzeum v Jičíně například na své výstavy a odpoledne s deskovými hrami.

Celý program Týden pěstounství a informace o pěstounské péči najdou zájemci na webových stránkách www.stansenahradnimrodicem.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Plakat Kms01 Previous post Zažít Pražské předměstí jinak aneb Sousedská slavnost v srdci Sukových sadů
Slide Met2 Next post Přenosy z Metropolitní opery se vrací do Bio Central