Praha – V dramatickém obratu, který byl jako scénář pro hollywoodský film, Válečníci ukázali, že mají srdce šampionů. V sovím hnízdě, kde se zdálo, že vše je proti nim, se z mínus 14 bodů vyšplhali až k vítězství. Díky silnější druhé půli, kde dominovali 29-45, si odvezli vítězství 70-75. Tento triumf je posunul o dvě výhry před Brno a Pardubice a díky tomu jim patří čtvrtá příčce v nadstavbě.

USK Praha, se svou novou americkou posilou Walterem Williamsem, se snažil zaskočit Válečníky. Po vyrovnané první čtvrtině se v druhé části hry odlepili na 35-23, díky trojkám Vlka a bodům nového muže. Přesto Válečníci neztratili odvahu, Tomáš Pomikálek je udržel v hře a před odchodem do šaten v poločase snížil náskok USK Praha na jedenáct bodů.

Sovy ve třetí části navýšily po dvou trojkách náskok na 51-37. Děčínští Walton a Ogundiran poté snížili rozdíl na šest bodů a ve čtvrté čtvrtině přišla děčínská smršť. Válečníci začali třemi trojkami v řadě a domácí pak dorazili zpod koše. I když se Pražané v poslední půlminutě pokusili o comeback, dvě šestky Matěje Svobody vrátily Děčínu klid a jistotu vítězství.

Ohlasy po utkání:

Martin Bašta (asistent USK Praha): „Hráli jsme poměrně slušný poločas s 11bodovým vedením. Bohužel zápas nás stál úvod třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy jsme totálně vypadli z role, dělali jsme spoustu individuálních chyb, soupeř nás trestal a tak se v poslední čtvrtině dostal do 10bodového vedení. Myslím si, že jsme bojovali, ale v posledních zápasech nám chybí opravdu kousek k tomu, abychom to dotáhli do vítězného konce a trochu se chytili i psychicky. Nezbývá nám nic jiného, než tvrdě pracovat a z posledních dvou zápasů před předkolem si chceme odnést alespoň jednu výhru, abychom do této fáze soutěže soutěže nešli s tak dlouhou šňůrou bez výhry.”

Dalibor Vlk (forward USK Praha): „Dnešní zápas jsme mohli vyhrát, první poločas jsme hráli tak, jak jsme chtěli, vyhrávali jsme o 10 bodů. V tom druhém jsme přestali hrát kolektivně, bohužel jsme si to prohráli úplně sami. Děčín se vrátil do zápasu trojkami a my už na něj v koncovce nestačili. Nyní se musíme soustředit na to, abychom vyhráli alespoň jeden zápas a posunuli se na sedmou příčku.”

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Čekali jsme na USK hodně těžký zápas, což se obzvlášť v prvním poločase potvrdilo, protože jsme byli všude o krok později, nestačili jsme velmi dobré hře USK, který hrál rychlý protiútok, 1 na 1 a útočně doskakoval. Druhý poločas jsme zlepšili obranu, bylo to o něčem jiném než do té doby. Fungovala nám slabá strana, obrana 1 na 1, byli jsme schopni zahrát rychlé protiútoky, které nám pomohly, a poté jsme začali přeměňovat střely zvenčí, což je v posledních zápasech naše slabina. To nám pomohlo dorovnat skore a rozhodovalo se ve vyrovnané koncovce, ve které jsme byli o něco šťastnější a jsme za to rádi, protože vítězství z Folimanky je cenné.”

Tomáš Pomikálek (forward BK ARMEX Děčín): „Tak za nás těžký zápas, věděli jsme, že na Folimanku se jezdí vždycky těžko. Specifikace haly nahrává klukům, kteří zde trénují. Naštěstí po prvním poločase kdy jsme opravdu dřeli v obraně, ale byli jsme měkcí, nedali jsme žádnou ránu a spíše jsme je dostávali a domácí měli útočné doskoky, tak jsme se o něco zlepšili a začali jsme více makat. Dávali jsme si větší pozor na doskoky a díky tomu, že jsme něco trefili v útoku, dokonce i nějaké trojky, tak jsme to dotáhli k tak těsnému vítězství a já jsem za něj strašně rád!”

434303151 890423926427720 1411677967387356756 N