19. 5. 2024
Test 5434382 1280

Třetina sociálních zařízení v Královéhradeckém kraji je připravena na plošné testování na covid-19

Zhruba třetina z 80 sociálních zařízení v Královéhradeckém kraji do úterý obdržela sady pro plošné testování na covid-19. Sady antigenních testů do jednotlivých zařízení distribuuje ministerstvo zdravotnictví. Otestováno bude zhruba čtyři tisíce klientů a čtyři tisíce pracovníků.

Podle informací ministerstva zdravotnictví by sociální zařízení měla obdržet testovací sady nejpozději ve čtvrtek. Testování by mohlo začít vždy následující den po převzetí testů, takže přepokládáme, že nejdéle v pátek by měla všechna pobytová zařízení testování zahájit, informovala náměstkyně hejtmana pro sociální věci, kulturu a cestovní ruch Martina Berdychová.

Plošné testování v sociálních zařízeních by se mělo týkat zhruba čtyř tisíc klientů a čtyř tisíc pracovníků zařízení v Královéhradeckém kraji.

V další vlně proběhne testování v chráněných bydleních a terénních službách. Tato zařízení by měla antigenní testy obdržet podle našich informací koncem týdne, doplnila náměstkyně Berdychová.

Koronavirem je v Královéhradeckém kraji aktuálně zasaženo 37 pobytových zařízení sociálních služeb. V některých zařízeních jde o pozitivní pracovníky, ve dvou desítkách případů se jedná o zařízení, kde se nakazili i klienti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Children 1879907 1280 Previous post Středoškolští učitelé pomohou kolegům v dětských domovech
Volunteer 422598 1280 Next post Kraj hledá dobrovolníky pro pomoc v sociálních i zdravotnických zařízeních