29. 5. 2024
Play Stone 769283 1280

Tesco spouští hlasování v novém ročníku programu na pomoc komunitám

Praha – Tesco i v současné nepříznivé ekonomické situaci pokračuje ve svém závazku podporovat místní komunity, dnešním dnem začíná hlavní fáze již 12. kola grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Zákazníci mohou pomocí speciálních žetonů hlasovat ve všech prodejnách Tesco a rozhodnout o vítězných projektech v celkem 70 regionech. V rámci grantového programu zákazníci hlasují pro místní projekty, které jsou dle jejich názoru nejprospěšnější pro jejich komunity, a Tesco poté v závislosti na výsledcích hlasování poskytuje vítězným projektům finanční podporu. V tomto kole maloobchodník rozdělí přes tři miliony korun.

Unikátní grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme oceňuje veřejně prospěšné projekty neziskových organizací v celé republice již od roku 2016. V aktuálním kole grantového programu Tesco obdrželo 372 projektových žádostí. Do zákaznického hlasování postoupilo 210 z nich na základě hodnocení odborného garanta NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a pozitivní dopad projektů na lokální komunitu. Vítězné organizace v 70 regionech získají 45 000 Kč na uskutečnění svých projektů.

„V aktuálním kole grantového programu Vy rozhodujte, my pomáháme oslavíme již 2 300 realizovaných dobročinných projektů, které Tesco podpořilo částkou přesahující 50 milionů korun. Jsme velmi rádi, že i v současné obtížné ekonomické situaci můžeme podpořit neziskové organizace ve všech regionech, kde působíme, říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

„Dlouhodobá podpora komunitních projektů a prospěšných aktivit na místní úrovni pomáhá udržet soudržnost obyvatel a posiluje vzájemnou solidaritu, a to je zvláště v současné době nesmírně důležité, potřebných osob totiž přibývá a komunity a místní veřejně prospěšné organizace představují důležitou podpůrnou síť,“ dodává Taťána Plecháčková, ředitelka NROS.

O konečném pořadí vítězů budou rozhodovat zákazníci Tesco do poloviny února 2023 pomocí žetonů, které získají za každý nákup. Hlasovací žeton mohou vhodit do hlasovacích boxů za pokladnami a podpořit tak místní projekt, který je jim nejbližší. V každé prodejně se utkají o přízeň zákazníků vždy tři veřejně prospěšné projekty z daného regionu. Více informací o soutěžních projektech získají zákazníci přímo na hlasovacím zařízení, kde jsou projekty představeny. Kompletní seznam soutěžních projektů najdou zákazníci na webových stránkách programu https://itesco.cz/pomahame/. Na webových stránkách mohou zároveň sledovat i průběžné výsledky hlasování, které budeme zveřejňovat každý týden nejpozději ve čtvrtek v průběhu měsíčního hlasování. Celkové výsledky pak budou vyhlášeny nejpozději do 19. března 2023.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage (3) Previous post Záchranáři a tým motolské nemocnice zachránili život pobodané ženě
Screen 2023 01 18 16 41 56 Next post Bayaya představuje Svítání, novou verzi posedu, který posouvá zážitek v přírodě zase o kus výš